Azmin Zaferi Tepecik Hastanesi’nden…

Azmin Zaferi Tepecik Hastanesi’nden…

İzmirli Tıbbi Laboratuvar Teknikeri ve iki çocuk annesi Tuğba Dilli, benzerine az rastlanır bir başarıya imza attı.

12 Ağustos 2017 - 10:48

Hem Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Transfüzyon Merkezi'nde çalışıp hem de iki çocuğunu büyütüp eğitimini sürdüren Dilli, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi'ni ve mezun olduğu Biyoloji Bölümü'nü birincilikle bitirdi. Mezuniyet törenine oğulları Efe ve Ege'yle katılan azimli genç kadın, "İstedikten sonra başarmak mümkün. Yeter ki isteyin." dedi.

Fakültenin Birincisi, Laboratuvar Teknikeri 2. Çocuk Annesi Oldu…
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi'nin geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Mezuniyet Töreni, büyük bir başarıya sahne oldu. Hacettepe'nin 2 yıllık Tıbbi Laboratuar Bölümü'nden mezun olduktan sonra 2004'te evlenen Dilli, 2008 ve 2010 yılında iki çocuk dünyaya getirdi ve sonrasında 2011'de İzmir'e yerleşti. Aynı yıl Tepecik EAH Transfüzyon Merkezi'nde Laboratuvar Teknikeri olarak çalışmaya başlayan genç kadın, eğitim hayatını sürdürme kararı alarak dikey geçiş sınavına girdi. Sınavı kazanarak Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü'nde eğitimine başlayan Dilli, yüzde 30'u İngilizce eğitim içeren bölümün ve aynı zamanda fakültenin birincisi olmayı başardı. 

Eğitime başladığında 1,5 ve 3,5 yaşlarında olan iki oğlunu da büyütmeyi başaran Tuğba Dilli, şu anda 7 ve 9 yaşlarındaki oğullarına iyi bir rol model olduğuna inandığını söyledi. Çocuklarının kafasındaki anne profilinin biraz farklı olduğunu belirten Dilli, "Çocuklarım beni hep okula gidiyor olarak biliyor. Onlara hep eğitimin önemini anlatmaya çalıştım. Mezuniyet törenine birlikte katıldığımızda da bunun önemini daha iyi anladılar. Beni birinci olduktan sonra tebrik ettiler ve kendileri de aynı şeyleri yaşamak istediklerini belirttiler. Ben de mezuniyet konuşmamda kürsüden “inşallah bir gün çocuklarım da bu kürsüden konuşur” diyerek hislerimi aktardım." dedi.

Tuğba Dilli başarısının çok çalışmasından ve sevdiği bölümü okumasından kaynaklandığını belirtti. "Fırsat bulduğum her dakika ders çalıştım" diyen başarılı tekniker sözlerini şöyle sürdürdü; "Hastanede nöbet tuttuğum gecelerde fırsat bulduğum her dakika ders çalıştım. Ablam hemşire olduğu için geçmişten bu yana sağlık alanına bir ilgim vardı. Ben de biyoloji bölümünü severek okudum. Bir işi severek yaparsanız ve ders çalışırsanız başarı beraberinde geliyor. Ama yapı olarak sanırım biraz hırslıyım. Hep normalinden fazla tekrar yapan ve ders çalışan biri oldum. Üniversite tercihi yapacak arkadaşlarıma sevdikleri ve gelecek vaat eden bölümleri seçmelerini öneriyorum. Biyolog olabilmek için kadro sınavına gireceğim.” dedi.

Mezun olduğu fakülteden de akademisyenlik önerisi geldiğini dile getiren Dili, bu öneriyi de çok cazip bulduğunu belirterek, henüz karar aşamasında olduğunu söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Takasbank,
Takasbank, "Altının EFT"sini hayata geçirdi
IMF, Türkiye büyüme tahminini düşürdü
IMF, Türkiye büyüme tahminini düşürdü