Başkan Toruntay’dan Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı
Reklam

Başkan Toruntay’dan Dünya Kadın Hakları Günü Mesajı

Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay; “Koşulsuz sevgileri ve sonsuz hoşgörüleriyle hayatımıza değer katan emeğin ve özverinin simgesi kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü tebrik ediyorum” dedi

05 Aralık 2017 - 13:15

HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Taşıma-Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü olması sebebiyle bir mesaj yayımladı. Toruntay yayımladığı mesajında; “Kadınların yaşamın her alanında eşit koşullarda yer alması, çağdaş ve ilerici dünyanın olmazsa olmazıdır. 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü, kadın sorunlarının gündeme getirilmesi, bu konudaki farkındalığın artırılması ve yaşanan problemlere çözümler bulunması açısından oldukça önemli bir gündür.

Tarihimiz boyunca devlet idaresinde, çalışma hayatında ve aile içinde etkin bir yer tutan, kültürümüzün şekillenmesinde, eğitimde, istihdamda, karar alma ve yönetim mekanizmalarında önemli bir görev üstlenen Türk Kadınına, 5 Aralık 1934 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün girişimleri sonucu, seçme ve seçilme hakkı tanınmış ve böylelikle kadınlarımız siyasi hayatta hak ettiği rolü üstlenme imkanına erişmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle; koşulsuz sevgileri ve sonsuz hoşgörüleriyle hayatımıza değer katan emeğin ve özverinin simgesi kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’nü tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AGD’li Yılmaz: İsrail bütün insanlığın tehdididir
AGD’li Yılmaz: İsrail bütün insanlığın tehdididir
Yılmaz Vural'ın yeni adresi belli oldu
Yılmaz Vural'ın yeni adresi belli oldu