Reklam
Batuhan; "Mardinlilerin iradesine ipotek koymayın!"
Reklam
Reklam

Batuhan; "Mardinlilerin iradesine ipotek koymayın!"

12 Haziran 2018 - 13:23 - Güncelleme: 12 Haziran 2018 - 13:33

Karabağlar Belediyesi’nin Mardin kökenli CHP’li Meclis üyesi Abdulvahap Batuhan, MARVAK ve MARDER üzerinden AK Parti’ye oy sözü verilmesine tepki gösterdi. Bu açıklamaların Mardinlilerin özgür iradesine ipotek koymak olduğunu ifade eden Batuhan, “Kendi siyasi ikballeri için Mardinliler adına kimseye söz vermesinler” dedi.

Son günlerde Mardinliler Federasyonu ve Mardinliler Vakfı tarafından yapılan “Ak Parti’ye destek” açıklamalarına Mardinli olan Karabağlar Belediyesi’nin CHP’li Meclis üyesi Abdulvahap Batuhan’dan tepki geldi. Açıklamaların siyasi ikbal beklentisi ile yapıldığını ileri süren Batuhan şöyle devam etti;
“Kendileri ve eş dost akrabalarının siyasi, ikbali için tüm Mardinliler adına açıklama yapıyorlar. Bu yapılan Mardinlilerin özgür iradesine ipotek koymak ve Mardinlilere saygısızlıktır. Çok kültürlü bir yapının yaşadığı ve “Kültürler Mozaiği” kent olarak tanınan Mardinimizi ve Mardinlileri emir eri gibi gösteren bu yaklaşım Mardinlilere yapılan saygısızlıktır. Kendi eşi dost ve akrabalarına belediye meclislerinde yer almaları ve onların siyasi gelecekleri için yaptıkları bu çalışmalar bir Mardinliye yakışmayan tavırlardır.” 

Düşünceye Saygı!

Konak ve Karabağlar Belediyelerinde Meclis üyeliği yaptığını bir dönem de siyasi belediye başkan yardımcılığı görevi yürüttüğünü ifade eden Batuhan, “Görevimi devam ettiğim sürede tüm Mardinli hemşehrilerimi bir gördüm. CHP, AKP yada HDP’li diye ayırmadan hizmet verdim vermeye de devam ediyorum. Farklılıklarımızın bizi güzelleştiren unsur olduğu bilinciyle siyasi düşüncesine göre kimseyi ayırmadan görevimin gereğini yerine getiriyorum. Düşünceye saygı olmazsa birlikte yaşam olamaz. Başta Mardinliler olmak üzere toplumu sizden ve bizden diyerek ayırmaktan vazgeçin” dedi.

İzmir’de Mardinli Kalmadı mı?

Ak Parti’nin Milletvekili sıralamasında 1’inci Bölge 3’üncü sıra adayı Ceyda Bölünmez Çankırı’nın adaylığına da değinen Batuhan, bu atamanın İzmir’deki Mardinlilere saygısızlık olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;
“Ak Parti’den İzmir Milletvekili olmak için 15 civarı Mardinli hemşehrimiz aday adaylığı için başvurdu. Ama sanki İzmir’de Mardinli bitmiş gibi Mardin’den aday atandı. Mardin’den aday olması istenmeyen bir isim İzmir’deki Mardinlilerin oyunu almak için buraya atandığında bu 15 hemşehrimiz yok sayıldığında Federasyon ve Vakıf neredeydi? Sayın Çankırı bile ziyaret ettiği Federasyon merkezimizde yaptığı açıklamasında çatlak seslere rağmen derken Federasyon ve Vakfın kendi aile efradlarının siyasi geleceği için Mardinlilerin özgür iradesini yok sayan açıklamalarda bulunması Mardinlilere saygısızlıktan öte bir şey değildir.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vitamin eksikliği hayatı zorlaştırıyor
Vitamin eksikliği hayatı zorlaştırıyor
Halil Arda: ‘Çok çalışacağız, kazanan Gaziemir olacak’
Halil Arda: ‘Çok çalışacağız, kazanan Gaziemir olacak’