Reklam
CHP iki milletvekilini disipline sevk etti

CHP iki milletvekilini disipline sevk etti

CHP'den 2 milletvekili ile ilgili son dakika bir karar geldi. Öztürk Yılmaz ve Gürsel Erol disipline sevk edildi

08 Kasım 2018 - 15:57 - Güncelleme: 08 Kasım 2018 - 16:27

CHP Grup Yönetim Kurulu, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz için, "kesin çıkarma" ile "önlemli olarak" cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kuruluna sevk edilmesi kararını verdi.
Alınan bilgilere göre, CHP TBMM Grup Yönetim Kurulu, Öztürk Yılmaz ve Gürsel Erol'un CHP TBMM Grup Disiplin Kurulu'na gönderilmesini kararlaştırdı. İki ismin de CHP'nin ilgili grup başkan vekillerine bilgi vermeden televizyon programlarına katıldığı ve bu nedenle haklarında disiplin işlemi başlatıldığı öğrenildi.


Öztürk Yılmaz son olarak bir televizyon programında ezanın Türkçe okunmasına yönelik skandal açıklamalarıyla gündeme gelmişti. Gürsel Erol ise 24 Haziran seçimlerinden sonra Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırması ve genel merkez önünde oturma eylemi yapacağını duyurmasının ardından Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edilmiş ve kınama cezası almıştı.

CHP'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"CHP Grup Yönetim Kurulu, bugün (08.11.2018 Perşembe) olağanüstü toplanmıştır.
Toplantıda, Elazığ Milletvekili Gürsel Erol ve Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz'ın; CHP Tüzüğü ve Grup İç Yönetmeliği'nin ilgili maddeleri uyarınca "kesin çıkarma cezası" ile "önlemli olarak" cezalandırılması önerisiyle Grup Disiplin Kurulu'na sevk edilmesine oybirliğiyle karar verilmiştir.
CHP'Lİ MİLLETVEKİLİ YILMAZ'DAN CANLI YAYINDA TEPKİ ÇEKEN 'TÜRKÇE EZAN' YORUMU

CHP milletvekili Öztürk Yılmaz, bir televizyon programında Arapça olan ezanın Türkçe de okunabileceğini söyledi. CHP'li Yılmaz'ın Arapça okunan ezanın Türkçe de okunabileceğine ilişkin sözleri tepki çekti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ali Engin makamını minik Masal’a bıraktı
Ali Engin makamını minik Masal’a bıraktı
YSK toplantısı sona erdi, yarın tekrar toplanacak
YSK toplantısı sona erdi, yarın tekrar toplanacak