Reklam
CHP İzmir’de 3 başkan OHAL açıklamasına katılmadı
Reklam

CHP İzmir'de 3 başkan OHAL açıklamasına katılmadı

CHP İzmir İl Örgütü’nün yeni Başkanı Deniz Yücel’in ilk toplumsal basın açıklamasına kongrenin muhalif ilçelerinin başkanları katılmadı.

12 Ocak 2018 - 14:26

CHP İzmir İl Örgütü bugün Konak Meydanı’nda  81 ilde eş zamanlı yapılan  OHAL’e  hayır basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını yapan İl Başkanı Deniz Yücel’in yanında İzmir’in bazı ilçe başkanları yer alırken, 7 Ocak pazar günü yapılan seçimde Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrükçü’yü açıkça destekleyen ilçe başkanları Şakir Başak ve Cemalettin Alper ise törene katılmadı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun 'Uzlaşı adayı' olarak önerdiği  Deniz Yücel 654 il delegesinin sandık başına gittiği kongrede  355 oy alarak başkan seçilmişti. Muhalif başkanlar olarak ifade edilen CHP Konak İlçe Başkanı Şakir Başak ve  Bayraklı ilçe Başkanı Cemalettin Alper’in desteklediği Çiğli İlçe Başkanı Utku Gümrkçü ise 234 oy almış ve  başkan olamamıştı. 

Öte yandan bu sabah düzenlenen toplantıya Deniz Yücel’e muhalif olan İzmir Milletvekili Tacettin Bayır'ın da destek vermesi dikkat çekti

Kaynak: Yağmur Uygur/Ege Postası

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP’Lİ HEVAL SAVAŞ KAYA;  “BELEDİYE BAŞKANLARINA TARİHSEL BİR SORUMLULUK DÜŞÜYOR!”
CHP’Lİ HEVAL SAVAŞ KAYA; “BELEDİYE BAŞKANLARINA TARİHSEL...
Karabağ;
Karabağ; "Bayraklı'da yapılamaz denilenleri yaptık"