Reklam
CHP İzmir kulislerinde çalkalanan iddia!
Reklam

CHP İzmir kulislerinde çalkalanan iddia!

13 Mart 2018 - 12:53

 

CHP İzmir Örgütü,  geçtiğimiz günlerde yapılan Tüzük Kurultayı’nda ön seçim ile ilgili önergeye önce evet sonra hayır mı dedi?

Aycan KARADAĞ/GERÇEK HABERCİ- CHP'nin 9-10 Mart tarihlerinde Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği 19. Olağanüstü Tüzük Kurultayı tamamlandı ve yeni bir tüzük kurultayca kabul edildi.

Başta sona gerginlikler geçen Kurultay’da asıl tartışmalar ise önseçim maddesi de denilen, aday saptama yöntemlerinde yaşandı. Mevcut tüzükte, Siyasi Partiler Kanunu tarafından verilen yüzde 5 ve maddede belirtilen yüzde 15'lik genel merkeze kontenjan milletvekili tanıyan hakkın sadece yüzde 5 yapılması için Muharrem İnce ile İlhan Cihaner ve Selin Sayek Böke'nin başını çektiği milletvekillerinin önergesinin oylanması verilen aralarla birlikte 5 saat sürdü.

Bu tartışmaların olduğu önergede, CHP İzmir Örgütü’nün tavrı merak ediliyordu. Kulislerde CHP İzmir’in önce ‘evet’ oyu verdiği Divan Başkanı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun 10 dakika ara vermesinden sonra oyunun ‘hayır’ a döndüğü iddia edildi.

Örgüt olarak bu karar değişikliğinin sebebi ise partililerin tepkilerine neden oldu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık: Mahkeme hatalı kayyum kararını düzeltti
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık: Mahkeme hatalı kayyum...
İYİ Parti'de gözler İzmir'de
İYİ Parti'de gözler İzmir'de