Çocuk Hakları Alanında Çalışan Avukatlara İleri Eğitim...
Reklam

Çocuk Hakları Alanında Çalışan Avukatlara İleri Eğitim Çalışması

İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından “Çocuk Ceza Adalet Sistemi ve Uygulamada Çocuk Yargılaması” başlıklı bir atölye çalışması düzenlendi.

07 Aralık 2017 - 11:18

 Toplumları şiddetten arındırmanın, çocukları şiddetten korumayla mümkün olacağı bilinciyle, çocukların fiziksel, duygusal, ekonomik ve cinsel yönden kötüye kullanılmasıyla mücadele etmek amacıyla 2 Aralık 2017 tarihinde düzenlenen atölye çalışmasına Trabzon Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Murat Aydın, Çocuk İzlem Merkezi’nde görevli uzman psikolog Mustafa Ekizler ve İzmir Adliyesi’nde görevli uzman psikolog Okan Lüleci katıldı.
 
Çocuk Ceza Adalet Sistemi ve Uygulamada Çocuk Yargılaması ana başlıkları altında gerçekleştirilen atölye çalışmasında çocuklarla görüşme teknikleri, sosyal inceleme raporlarının önemi, soruşturma aşamasında avukatın rolü, kovuşturma aşamasında avukatın rolü, koruyucu ve destekleyici tedbirler gibi konular katılımcı avukatlarla detaylı olarak paylaşıldı.
 
Katılımcıların deneyim paylaşımları ışığında tartışmaların da yapıldığı atölye çalışmasına 35 avukat katıldı. İzmir Barosu Başkanı Av. Aydın Özcan’ın da yakından takip ettiği çalışma sonunda İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi Sorumlu Yönetim Kurulu üyesi ve Baro Genel Sekreteri Av. İlke Erol katılımcılara sertifikalarını sundu.
 
Daha önce çalışmalarını Baro’nun Merkez Binası’nda sürdüren İzmir Barosu Çocuk Hakları Merkezi, 14 Şubat 2017 tarihinden bu yana İzmir Adliyesi B Blok 331 numaralı odada vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Gönüllü avukatların görev aldığı merkezin telefonu ise 232 400 00 14.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AGD’li Yılmaz: İsrail bütün insanlığın tehdididir
AGD’li Yılmaz: İsrail bütün insanlığın tehdididir
Yılmaz Vural'ın yeni adresi belli oldu
Yılmaz Vural'ın yeni adresi belli oldu