Ekonomide Büyük Güven Kaybı
Reklam

Ekonomide Büyük Güven Kaybı

Aralık'ta ekonomi güven endeksinde büyük düşüş yaşandı. Bir önceki aya göre yüzde 18,5 oranında azalan endeks 70,52'ye geriledi.

29 Aralık 2016 - 12:16

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, ekonomik güven endeksi Aralık’ta bir önceki aya göre yüzde 18,5 oranında azalarak 86,55 değerinden 70,52 değerine düştü.

Ekonomik güven endeksindeki düşüş, tüketici, reel kesim (imalat sanayi) ve hizmet sektörü güven endekslerindeki düşüşlerden kaynaklandı.

Aralık ayında tüketici güven endeksi 63,38 değerine, reel kesim (imalat sanayi) güven endeksi 103,6 değerine, hizmet sektörü güven endeksi 93,35 değerine geriledi.

Aralık ayında perakende ticaret sektörü güven endeksi 96,13 değerine, inşaat sektörü güven endeksi ise 76,15 değerine yükseldi.

endeks1

endeks2

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kemal beziroğlu
    1 yıl önce
    Chp lideri Kemal kılıçdaroğluna.rnBugüne kadar çıkan khk lerin iptali , Khk ile görevden alınan 100 bin memurun göreve iadesi ve Yeni anayasa oylamasının referandumun iptali için hukuki bir yol buldum. Parti hukukçularınıza sunuyorum. Medyada çıkan haberlerden biliyoruz ki mecliste cemaate ait 80 100 arası kadar vekil var. Darbeye teşebbüs eden bir organizasyona üye oldukları için vekilikleri ve oy kullanma hakları geçersizdir. Vekil oranı kanun güvenoyu ve anayasa oylamasına evet hayır oyunu belirleyecek kadar yüksek olduğu için, 15 temmuz soruşturması tamamlanıp meclisteki vekiller tutuklanmadan yapılan oylamalar hukuken geçersizdir.rnBizi yöneten mecliste bizi bombalayan insanlar kanun çıkartıyor. Anayasa mahkemesi ve Danıştaya 1 er başvuru yaparak 15 temmuzdan buyana alınan tüm khk ve yapılan kanunların yürütmesinin durdurulması ve iptali için başvurmanızı istiyorum. Meclis milletin meclisidir. Teröristin değil. Unutmayın ohal anayasası geçerse ne Chp kalır ne hukuk. Kemal beziroğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YKS sınav yerleri! ÖSYM YKS sınav giriş belgelerini AİS üzerinden yayımladı
YKS sınav yerleri! ÖSYM YKS sınav giriş belgelerini AİS...
Ali Koç, iktidar propagandasına yorulan tanıtım filmini yayından kaldırttı
Ali Koç, iktidar propagandasına yorulan tanıtım filmini yayından...