Eymi Kids Anaokulu, Çocukları Geleceğe Hazırlıyor

Eymi Kids Anaokulu, Çocukları Geleceğe Hazırlıyor

İzmir Sahilevleri'nde 3 buçuk dönüm arazi üzerine kurulan ve modern yapısıyla dikkat çeken Eymi Kids Anaokulu, Eylül ayında hizmete açılacak.

12 Ağustos 2017 - 11:37

İzmir'de aranan nitelikteki anaokulu ihtiyacını karşılamak için yola çıktıklarını söyleyen Anaokulu Kurucusu Merve Necimoğlu, okul öncesi eğitimin, çocukların zihinsel ve bedensel gelişimlerinde çok önemli olduğunu söyledi.

Necimoğlu, yeni eğitim öğretim döneminde 3, 4, 5 ve 6 yaş gruplarındaki öğrencileri, profesyonel ekiple ve akademik bir eğitim programıyla ilköğretime hazırlayacaklarını dile getirdi.

Temel amaçlarının öğrenmenin keyifli olduğunu öğretmek olduğunu kaydeden Necimoğlu, “Veli, öğrenci ve öğretmen arasında kuracağımız sürekli iletişim sistemiyle çocukların özel yeteneklerini ortaya çıkarmak istiyoruz. Onların, resim, müzik, drama, spor, el becerisi, yabancı dil gibi pekçok farklı branşta kendilerini ifade etmelerini sağlayacağız. En başarılı oldukları branşlarda ise gerekirse bireysel desteklerle yeteneklerini parlatacağız. Farklı branşlarda uzmanlaşmış çok yetkin bir eğitim kadrosuyla hizmet vereceğiz” diye konuştu.

Eymi Kids Anaokulu'nun kurulduğu 3 buçuk dönüm arazi içinde hobi bahçeleri, çocuk parkı, havuz gibi sosyal donatılara da sahip olduğunu belirten Necimoğlu, okulun fiziksel altyapısının da İzmir'de çok fazla rastlanmayacak nitelikte olduğunun altını çizdi.

Okulun fiziksel ve eğitim kadrosu kadar, çocuk gelişiminde önemli yer tutan doğru beslenme programı da uygulacaklarının altını çizen Kurucu Merve Necimoğlu, bunun için çocuklara organik sebze, meyve, yumurta gibi pekçok gıdayı sunacaklarını sözlerine ekledi.

YABANCI DİL EĞİTİMİ ÖNEMLİ
Yabancı dil eğitiminin günümüzün koşullarında olmazsa olmaz olduğuna da dikkat çeken Merve Necimoğlu, “Küçük yaşlarda edinilen yabancı dil bilgisi çok daha kalıcı oluyor. Eymi Kids'te uzman öğretmenlerimiz çocuklar için İngilizceyi oyunlar ve canlandırmalarla öğretiyor. Çocuk ders gördüğünün bile farkına olmadan ciddi bir İngilizce altyapısına kavuşuyor. İsteyenlere İngilizce'nin yanı sıra; Almanca, Fransızca, İspanyolca hatta Japonca bile öğretebiliyoruz. Ayrıca, davranışları doğru yönlendirmek ve çocukların kendini tanımaları, hayal gücü, özgüven, zihinsel kapasite, olayları değerlendirme, sosyalleşme, plan ve işbirliği yapabilme gibi yetilerini güçlendirmek için drama eğitimlerine de ağırlık vereceğiz” ifadesini kullandı.

YAŞA GÖRE EĞİTİM PROGRAMI
Kurucu Merve Necimoğlu ile yıllara dayanan bir dostlukları olduğunu ifade eden Eğitim Danışmanı Gonca Aslan da, özellikle hafta sonları farklı kurslara yönlendirilen çocukların artık kendilerini daha özgür hissedebilecekleri ve eğitim alabilecekleri bir imkana kavuştuğunu söyledi.

Her yaş grubunun ihtiyacına özel eğitim programları hazırladıklarını vurgulayan Aslan, velilere yönelik bilgilendirme seminerleri düzenleyeceklerini de kaydetti.

Hedeflerinin kendinin ve çevresinin farkında olan, doğru bireyler yetiştirmek olduğunu hatırlatan Gonca Aslan, doğru adımları atmak için her detayın özenle planlandığını söyledi. Yüzme dersleri gibi aktivite ağırlıklı olarak yaz okulu da düzenleyeceklerini belirten Aslan, Eylül ayındaki açılışa özel koşullarla kayıtların devam ettiğini sözlerine ekledi.

resimaltı (soldan sağa) Okul Yöneticisi Deniz Altınek, Kurucu Merve Necimoğlu, Eğitim Danışmanı Gonca Aslan ve Uzman Klinik Psikolog Feride Lök.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Putin: Rusya asla ABD seçimlerine müdahale etmemiştir
Putin: Rusya asla ABD seçimlerine müdahale etmemiştir
Tarihi Putin-Trump görüşmesi sona erdi
Tarihi Putin-Trump görüşmesi sona erdi