Reklam
Facebook cephesinden robot Sophia’a sert sözler!
Reklam

Facebook cephesinden robot Sophia'a sert sözler!

Facebook'un yapay zeka bölümünün direktörlüğünü yapan Yann LeCun, robot Sophia hakkında sert sözler söyledi. LeCun, attığı tweet ile Robot Sophia'yı 'devrimsel' olarak niteleyenleri de eleştirdi.

10 Ocak 2018 - 00:20

Teknoloji dünyasında büyük ilgi uyandıran Robot Sophia, Facebook’un yapay zeka departmanından Yann LeCun için çokta şaşırtıcı bir inovasyon değilmiş. 

Facebook’un yapay zeka direktörü Yann LeCun’un attığı tweetle Robot Sophia’nın bir ‘chatbox’tan farkı olmadığını dile getirdi. Röportajı yapan TechInsider’a da “Bu aldatmacanın suç ortağı sizsiniz” diyerek sert bir tepki gösterdi. LeCun, Business Insider’ın konuyu detaylandırma teklifine ise cevap vermedi. 
Sophia’nın yaratıcısı SingularityNET’in genel müdürü Ben Goertzel, LeCun’un düşüncelerine sert bir şekilde cevap verdi. Ayrıca Sophia’nın düzeyinde başka bir insansı yapay zekanın geliştirilemediğini belirtti. “Bence olumsuz yorumların tek sebebi kıskançlık. Facebook ya da Google’ın yapamadığı bir şeyi başardık. Kendi yapay zeka çalışmalarını övüyorlar fakat LeCun’un Facebook’ta yaptığı yapay zeka çalışmaları gerçek anlamda bir yapay zeka çalışması değil. Sadece insanların verilerini toplamak.” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Hasan Arslan’dan pazar yeri turları
Başkan Hasan Arslan’dan pazar yeri turları
IF Wedding Fashion İzmir’de güç birliği
IF Wedding Fashion İzmir’de güç birliği