Reklam
Fenerbahçe’den dev anlaşma! 120 milyon Euro...

Fenerbahçe'den dev anlaşma! 120 milyon Euro...

06 Ocak 2019 - 12:35

Sezon başından beri kulübün mali sıkıntılarını çözmeye çalışan, kendi şirketlerinden yüklü sponsorluk anlaşmaları imzalayan Koç, buna rağmen darboğazı aşamamıştı. Kanarya’ya son iyi haber ise Londra’dan geldi.

Fenerbahçe’nin, İngiltere’deki futbol kulüplerine kredi sağlayan bir şirket olarak bilinen London Football Exchange (LFE) ile anlaşmaya vardığı belirtildi.

İhtiyaç olursa 80 milyon daha

Anlaşmaya göre; Sarı-Lacivertli kulübe ilk etapta 40 milyon euroluk bir kaynak girişi sağlanacak. Bu para, Fenerbahçe’nin kısa vadeli finansal borçlarının ve transfer giderlerinin karşılanmasında kullanılacak.

Yönetimin tavrı önemli

Toplam 120 milyon euroluk kaynağın ihtiyaç olması halinde diğer 80 milyon euroluk bölümü de kullanılacak.

Zorda kalmadan kullanmak istemiyorlar

Ancak F.Bahçe yönetimi zorda kalmadıkça bu kaynağı kullanmak istemiyor. Kredi anlaşmasına karşılık teminat olarak 3 yıllık yayın gelirlerinin gösterildiği de bildirildi.

Türkiye'deki anlaşmaya bağlı

Fenerbahçe’nin kredi anlaşmasını böyle esnek şekilde yapmasının nedeni, TFF ile Bankalar Birliği arasında imzalanan finansman anlaşması. 

Türkiye'deki şartlar da önemli

Türkiye’deki şartların, Fenerbahçe için daha avantajlı olması durumunda Sarı-Lacivertliler, Bankalar Birliği’nden sağlanacak krediyi kullanacak ve İngiltere’de anlaşma yapılan miktarın 80 milyonluk kısmı çekilmeyecek. Ancak; Türkiye’deki şartlar mali açıdan daha avantajlı olmazsa, Kanarya kredinin tamamını kullanmak niyetinde. (Akşam)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Obezite kansere yol açıyor
Obezite kansere yol açıyor
'Yetişkinlerde aşılanma oranı düşük'
'Yetişkinlerde aşılanma oranı düşük'