Reklam
Firari ’il imamı’ ABD’den istenecek

Firari 'il imamı' ABD'den istenecek

Amerika'da, FETÖ'nün sözde "Hava Kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ün kayınbiraderinin iş yerinde ABD bayrağını öperken görüntüleri ortaya çıkan FETÖ'nün "Malatya imamı" Eyyüp Doğan'ın Türkiye'ye iadesi için yasal işlem başlatıldı

11 Temmuz 2018 - 21:30

Amerika'da, FETÖ'nün sözde "Hava Kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım'ın işyerinde ABD bayrağını öperken görüntülendiği ortaya çıkan FETÖ'nün "Malatya imamı" Eyyüp Doğan'ın Türkiye'ye iadesi için yasal işlem başlatıldı.

ABD BAYRAĞINI ÖPERKEN GÖRÜNTÜLERİ ÇIKTI 

Habertürk'ten Ferdi Durdu'nun haberine göre Malatya'da FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında "Silahlı terör örgütüne üye olmak ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçlarından haklarında dava açılan 33 kişi arasında bulunan ve Ocak 2016'dan bu yana firari olarak aranan Eyyüp Doğan'ın Amerika'da olduğu ortaya çıktı. Eyyüp Doğan'ın, FETÖ'nün sözde "Hava Kuvvetleri imamı" Adil Öksüz'ün kayınbiraderi Abdulhadi Yıldırım'ın, New Jersey eyaletindeki iş yerinde ABD bayrağını öperken görüntülendiği kayıtlarda tespit edildi.

MALATYA AĞIR CEZA DOSYAYI BAKANLIĞA GÖNDERDİ 

Bunun üzerine harekete geçen Malatya 2. Ağır Ceza Mahkemesi, iddianame ve aleyhindeki delilleri ekleyerek Doğan'ın yakalanma emrinin infazı konusunda ABD'den istenmesi amacıyla hazırladığı dosyayı Adalet Bakanlığı'na gönderdi. Dosyada ABD ile Türkiye arasında yapılan suçluların karşılıklı iadesi sözleşmesi çerçevesinde Doğan'ın ABD'den istenmesi talep edildi.

Eyyüp Doğan'ın 2007-2014 yılları arasında Malatya'da örgütün 'il imamlığını' yaptıktan sonra Gaziantep'e örgüt tarafından 'bölge imamı' olarak görevlendirildiği belirlenmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akademi'den geri adım; Oscar'ın tüm ödülleri canlı yayınlanacak
Akademi'den geri adım; Oscar'ın tüm ödülleri canlı...
Pet şişeyi getir, bez çantayı götür
Pet şişeyi getir, bez çantayı götür