Reklam
GERİ DÖNÜŞÜM SANATIYLA İLGİLENEN DOKTOR, BU KEZ ÇOCUKLAR...

GERİ DÖNÜŞÜM SANATIYLA İLGİLENEN DOKTOR, BU KEZ ÇOCUKLAR İÇİN OYUN EVİ TASARLADI…

11 Temmuz 2018 - 14:30

 

 

Daha önce hastanede kullanılmayan negataskopları dekoratif gece lambasına dönüştüren İzmir İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı S. B. Ü. Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Göğüs Cerrahı olarak görev yapan Doç. Dr. Banu Yoldaş, bu kez hastanenin kreşinde eğitim gören çocuklar için kolları sıvadı ve onlar için bir oyun evi tasarladı.

 Dr. Banu Yoldaş’ ın hastanede kullanılmayan, eski mobilya ve çeşitli aksamları kullanarak tasarladığı oyun evi, çocuklar ve ebeyvenlerine sürpriz bir mutluluk yaşattı.

 

Kreş bahçesine yapılan oyun evi; hastane yönetiminin, sağlık çalışanları ve ebeveynlerin katıldığı mini bir açılışla, kutlama eşliğinde çocuklara hediye edildi. Heyecan ve mutlulukla oyun evini keşfetmeye koyulan çocuklar, keyifli zaman geçirdiler.

 

Çocuklar İçin Bir Şey Yapmış Olmak Çok Güzel…

 

 Hastanede kullanılmayan ve atıl durumda olan eski mobilyaları kullanarak, hastane çalışanlarının çocuklarına hizmet veren kreş bahçesine bir oyun evi yapan Doç. Dr. Banu Yoldaş : “ Uzun bir süredir aklımda olan bir plandı.  Benim için çok keyifli geçen bir süreçti. Boş zamanlarımda, hatta bazen hafta sonu bu işe özel mesai yarattım. Sonuç hem beni hem de çocukları çok mutlu etti. Çocuklar için bir şey yapmış olmak çok güzel ve keyifli.  Oyun evinin yapım aşamasında ailemden özellikle de babamdan çok destek gördüm. Ona da yardım ve desteği için çok teşekkür ediyorum.” dedi

 

Çocuklarımız İçin Bir Keyif Mekânı ve Oyun Yaratma Olanağı…

 

Hastane kreşi için yaptığı anlamlı katkı için Doç. Dr. Banu Yoldaş’ a teşekkür eden Hastane Başhekimi Eğt. Gör. Uzm. Dr. Enver Yalnız şöyle konuştu : “ Oyun oynamak çocuğun doğasında var olan ve gelişimi için çok önemli olan bir faktör.  Bahçeye yapılan bu oyun evi, çocuklarımız için yeni bir keyif mekânı ve oyun yaratma olanağı olacak. Miniklerin mutluluğuna vesile olan meslektaşıma ve emeği geçen herkese bu değerli hediye için çocuklarımız ve hastane adına teşekkür ediyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Akademi'den geri adım; Oscar'ın tüm ödülleri canlı yayınlanacak
Akademi'den geri adım; Oscar'ın tüm ödülleri canlı...
Pet şişeyi getir, bez çantayı götür
Pet şişeyi getir, bez çantayı götür