Bugun...


Başbakan Erdoğan’a TEDAŞ şikayeti

Başbakan Erdoğan’a TEDAŞ şikayeti
+ -
Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye bağlı Eşrefpaşa İşletme Şefliği’nde yaşanan evrak yolsuzluğu sonrası abonelikleri iptal edilen ve elektrikleri kesilen bir grup vatandaş Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a mektup yazarak durumu şikayet edip sorunlarının çözülmesini istedi. Vatandaşlar dilekçelerinde gerçek kadrosu Personel Şefi olan Leyla Tongansoy tarafından abonman ve tahakkuk şefliklerinin şifrelerini kullanması sonrası sistemde değişiklik yaparak menfaat sağladığı bu durumun İZSU’da görevli memur Güler Uzun tarafından şüphelenmesi sonrası ortaya çıktığına vurgu yaptı. Yapılan yolsuzluklarla ilgili ekte 6 ayrı belge sunulan dilekçede benzeri durumun çok sayıda abone için gerçekleştirildiğinin buna rağmen söz konusu isim ile ilgili ne bir disiplin işlemi nede usulsüzlüğe ait mahkemeye bir evrak intikal ettirilmemesine de dikkat çekildi.

Tongansoy’un Konak İşletme Bakım Müdürlüğü’nde Personel Şefi olmasına rağmen Buca İlçe Müdürlüğü’ne kısa bir süre sonra da düz memur olarak Konak Şube’sine bağlı Eşrefpaşa İşletme Şefliği emrine verildiği belirtildiği dilekçede, kesilen su ve elektriklerinin tekrar bağlanması ve uygulanan cezai işlemin ise geçici elektrik affı kapsamına alınarak ödeme imkanı yaratılması istendi. Dilekçe sahipleri söz konusu yolsuzluk ile ilgili yargılanan Leyla Tongansoy’un halen görevine devam etmesini ve konuyla ilgili disiplin işlemi yapılmaması ve söz konusu evrakların mahkemeye intikal ettirilmemesi de şikayet edildi.

Evrak yolsuzluğu nasıl yapıldı?

Su abonesi olmayan yapılara İZSU tarafından abonelik açılması için yasal olarak talep edilen konuta ait elektrik aboneliği şartına karşılık abonelik varmış gibi evrak vererek önce su aboneliği açtırılıp ardından su aboneliği ile bu kez gerçek elektrik aboneliği açtırılması sağlandı. Bu şekilde Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş.’ye bağlı Eşrefpaşa İşletme Şefliği kadrosunda Personel Şefi olarak görev yapan Leyla Tongansoy tarafından çokça evrak hazırlanarak yüklü miktarda haksız kazanç elde edildiği iddia ediliyor.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFOTO GALERİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI