Reklam
Reklam
Hem Göze Hem de Kulağa Hitap Eden MR Merkezi Buca’da...

Hem Göze Hem de Kulağa Hitap Eden MR Merkezi Buca'da...

Sağlık Bakanlığı İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Buca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi MR (Manyetik Rezonans) Merkezi yeni yerinde ve yenilenen şekliyle hizmet vermeye devam ediyor.

18 Haziran 2017 - 10:34

MR cihazlarının şekil itibari ile dar, kapalı ve çok gürültülü olması nedeniyle hastaların duyduğu rahatsızlığı ortadan kaldırmayı hedefleyen Buca Seyfi Demirsoy DH, MR (Manyetik Rezonans) Merkezi’nde hastalar için daha ferah ve rahat bir ortam yaratmayı amaçladı. Yeni yerine taşınan MR Merkezi’nin tavanına gökyüzü manzaralı gergi tavan uygulaması yapılarak hastaların MR çekilirken gökyüzünün eşsiz mavisi altındalarmış gibi hissetmeleri sağlandı. Kulaklık ile dinletilen müzik eşliğinde de hem makineden gelen seslerin rahatsız edici etkisi ortadan kaldırıldı, hem de hastalar konforlu MR çekim imkanına kavuşmuş oldu.

Hasta Derya Oğuztürk “MR çekimi için geldiğimde yeni merkezi görünce şaşırdım. Eski sistem MR çekimi ile kıyaslanamaz bile. Müzik eşliğinde ve tavandaki muhteşem gökyüzü maviliğinde MR çektirmek çok güzel. MR çekimi esnasında bazı olumsuz düşüncelere dalabilecekken müzik ve muhteşem manzara sizi alıp başka diyarlara götürebiliyor. Yeni MR merkezini hayata geçiren herkese çok teşekkür ediyorum, çok güzel bir uygulama olmuş." dedi.

Müzik ve Görsellik Birleşince Hasta Memnuniyetimiz Arttı…
MR çekimi esnasında içeride rahatsız edici yüksek sesin etkilerinden uzak kalınmasını sağlayan ve hem göze hem de kulağa hitap eden MR Merkezi’nde çalışan Ömer Tokur ise “Müzik ve görsellik birleşince hasta memnuniyetimiz oldukça arttı. Hem müzik, hem de tavan manzarası kapalı alan korkusu olan hastalarımız için oldukça yerinde bir uygulama oldu. Böylece stresleri azalıp moralleri de yükselen hastalarımız daha rahat MR çektirebiliyorlar.” dedi.

Hastalarımızın Mutluluğu, Bizim Mutluluğumuz...
Hastane Yöneticisi Op. Dr. Hilmi Güngör ise “Buca gibi İzmir’in en kalabalık ilçesi ve çevresine hizmet veren hastanemiz MR çekimleri açısından oldukça yoğun bir hasta potansiyeline sahip ve gece boyu çekimlerimiz devam etmektedir. MR Merkezimizi poliklinik hastalarımızın daha kolay ulaşabilecekleri bir yere taşıma kararı aldık ve şimdi ki yerinde tekrardan inşa ettik. Hem müzik hem de gökyüzü manzarası uygulamamızı hayata geçirdik.  Güzel geri bildirimler alıyoruz. Hastalarımızın mutluluğu, bizim mutluluğumuzdur.’’ dedi.​

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
CHP 9 Eylül Hareketi: CHP, demokrasi ve hukuk savaşının öncüsüdür
CHP 9 Eylül Hareketi: CHP, demokrasi ve hukuk savaşının...
CHP'de şok: Kendini ilçe binasına zincirledi!
CHP'de şok: Kendini ilçe binasına zincirledi!