Reklam
HEM TASARLADI HEM YARIŞTI

HEM TASARLADI HEM YARIŞTI

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü 4. Sınıf Öğrencisi İlayda Karakuş, hem buz pateni yapıyor hem de takımı için kostümler tasarlıyor.

10 Şubat 2018 - 10:21

İzmir Büyükşehir Belediyesi Senkronize Buz Pateni Takımı’nda yer alan Karakuş, takımı için kostüm tasarladı. 

2010 yılından bu yana buz pateni sporunu yapan Karakuş, “İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 8 yıl önce Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda hizmete aldığı Buz Sporları Salonu’nda buz pateni yapmaya başladım. Daha sonra da senkronize takıma seçildim. 8 yıldır bu sporla ilgileniyorum. Takımımızın adı Team Spectrum. Aldığım eğitimle birlikte ve arkadaşlarımın da görüşlerini alarak geçen yıl kostümleri tasarladım. Takımızın iki kostüm tasarımını yaptım” dedi.

Kostümleri takım Antrenörleri Caner Çalık ve Neşe Hünerli’nin seçtiği müziklerden esinlenerek hazırladığını belirten Karakuş, Ocak ayında İzmir’de gerçekleştirilen Türkiye Senkronize Buz Pateni Şampiyonası’nda Senior Kategorisi’nde ikinci olduklarını ifade etti. Mezun olduğunda kostüm tasarımı üzerine çalışacağını aktaran Karakuş, “Takım arkadaşlarım da kostümlerde rahat hissettiklerini belirtiyorlar. Kostüm tasarımı yapmak beni heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Buz pateni sporu yaptığım için de sporcunun gereksinimlerini biliyorum. Bu da tasarımlarımın daha rahat olmasını sağlıyor” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Obezite kansere yol açıyor
Obezite kansere yol açıyor
'Yetişkinlerde aşılanma oranı düşük'
'Yetişkinlerde aşılanma oranı düşük'