Reklam
İnstagram’a yeni özellik geliyor
Reklam

İnstagram'a yeni özellik geliyor

Instagram hikayelerini WhatsApp durumunuz yapabileceksiniz.

05 Ocak 2018 - 09:07

Instagram’ın, kullanıcıların Instagram'ın hikayelerini doğrudan WhatsApp'a göndermesine izin verecek bir özellik test ettiği söyleniyor. Instagram hikayesi, WhatsApp’ta da durum olarak yayınlanacak ve 24 saat sonra kaybolacak.

Bu özellik şu anda küçük bir kullanıcı grubuyla test ediliyor ve WhatsApp tarafından, üçüncü taraf uygulamalara WhatsApp mesajlaşmasını entegre etmesi için hazır bulunan, genel kullanıma sunulmuş kodu temel almaktadır.

Bu özellik ile kullanıcılar, Instagram paylaşım ekranından WhatsApp'a paylaşma seçeneğine sahip olacaklar ve hikayeyi yayınlamak için WhatsApp uygulamasında "gönder" e basmak zorunda kalacaklar. WhatsApp üzerinden yayınlanan bir Instagram hikayesi, altta bir Instagram simgesine sahip olacak.

Bu hareket, haziran ayından beri Snapchat’i geçen Instagram için daha fazla işlevsellik sunarak kullanımı arttırabilir. Instagram Hikayeleri, kasım ayından itibaren, günlük 300 milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip. WhatsApp paylaşım yeteneğinin eklenmesi, özellikle WhatsApp'ın çok popüler olduğu ülkelerde Instagram hikayelerinin trafiğini artıracaktır. Bu ayrıca, günümüzde her gün 300 milyon aktif kullanıcıya sahip olan WhatsApp durum özelliğini dolaylı olarak kullanımını artıracaktır.

Özellik şu an test aşamasında ve dünya çapında ne zaman başlatılacağı bilinmiyor.

Kaynak: Teknolojioku

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Hasan Arslan’dan pazar yeri turları
Başkan Hasan Arslan’dan pazar yeri turları
IF Wedding Fashion İzmir’de güç birliği
IF Wedding Fashion İzmir’de güç birliği