Reklam
Reklam
İsmail’e Destek Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi’nden Geldi

İsmail'e Destek Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi'nden Geldi

İzmir’in Bayraklı İlçesinde 3 yıl önce geçirdiği motosiklet kazasının ardından beyin sinir sisteminde hasar oluşan ve günlük ihtiyaçlarını tek başına karşılayamayan 20 yaşındaki İsmail Sefa Aydın’ın beklediği destek İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur ve Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi’nden geldi.

19 Haziran 2017 - 09:20

Ailenin basın aracılığı ile İsmail için yapmış olduğu yardım çağrısına cevap veren İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur ve İzmir Kuzey Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi hastayı yerinde değerlendirdi.

Hemşire Doktor ve Fizyoterapistten oluşan ekibinin İsmail Sefa Aydın’ı yerinde değerlendirmelerinin ardından Dr. Murat Acar “Hastamız 20 yaşında olup, 2,5 yıl önce trafik kazası nedeniyle geçirdiği beyin kanaması sonucu yatağa bağımlı hale gelmiş. Solunum sistem muayenesindeki bulgulara göre tedavisi düzenlendi. Her iki el bileği ve ayak bileklerinde ve ayaktaki kaslarda hareket eksikliği var.  Bizler hastamız için elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız.” dedi.

İsmail’in annesi Güldeniz Aydın verilen hizmetle ilgili olarak “Doktorlar İsmail’imin durumundan dolayı artık evde bakım hastası olduğunu söyledi. Bizde eve getirdik. Eşimle birlikte imkanlarımız ölçüsünde elimizden geldiği kadar evde bakmaya çalıştık. Devletimiz İsmail’e mamasını, bezini ve haftada 2 saatte fizik tedavi hizmeti veriyor. Doktoru bundan sonra durumundaki ilerlemenin ne kadar çok fizik tedavi alırsa o kadar iyi olacağını söyledi.  Gazetede yayınlanan haberin ardından bizim sesimizi duyarak buraya gelmeniz bizi çok sevindirdi. Kendimizi bu yolda artık yalnız hissetmiyoruz. Sağ olun.” dedi.

İzmir İl Sağlık Müdürü  Uzm. Dr. Bediha Salnur "Sizlere Bakanımızın ve Valimizin selamını getirdim.  Doktorumuz İsmail'i muayene etti. Eklemleriyle ilgili kontraktür dediğimiz sertleşmelerin başladığını gördük. Hareketleri kısıtlı olduğu için soluk alıp vermesi de kısıtlı. Eklemleri için yapabileceğimiz bir şeyler olabilir ve eklemlerini geliştirebiliriz. Bu konuda uzman hocalarımızla görüşüp hem doğru tedaviyi uygulamaya çalışacağız hem de anne ve babasına en doğru tavsiyelerde bulunacağız. İsmail için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız.” dedi​

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkiye’de D vitamini eksikliğinin nedenleri
Türkiye’de D vitamini eksikliğinin nedenleri
Uykuyla ilgili bilinmeyenler
Uykuyla ilgili bilinmeyenler