Reklam
Reklam
KARABAĞLAR’DA UMUT KÜRÜM’ÜN KADROSU!

KARABAĞLAR'DA UMUT KÜRÜM'ÜN KADROSU!

İzmir’in en çok şikayet edilen ve başarısızlık konusunda ilk sıralarda yer alan Karabağlar Belediyesi’nde kadro değişikliğine gitti. Değişiklikte dikkat çeken ise göreve gelir gelmez “eski başkanın kadrosu” olarak görevden alınan isimlerin getirilmiş olması.

17 Haziran 2017 - 11:55 - Güncelleme: 17 Haziran 2017 - 13:47

İzmir’deki yerel yönetimler görev sürelerinin bitmesine yaklaşık 2 yıl kala çalışmalarını hızlandırırken Karabağlar Belediyesi şok bir karar ile kadro değişikliğine gitti. İzmir kamuoyunda en çok eleştirilen belediye başkanlarından olan Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun kadro yenilemesi diye göreve getirdiği isimlerin çoğunluğunun selefi olan Karabağlar Belediyesi Kurucu Başkanı Sıtkı Kürüm’ün “eski başkanın kadrosu” denilerek görevden aldıkları olması dikkat çekti.

Yapılan kadro değişiklikleri şöyle oldu; Başkan Selvitopu’nun göreve gelirken beraber getirdiği ve belediye de “başkanın manevi oğlu” olarak bilinen Özel Kalem Müdürü Ceyhan Kayhan Başkan Yardımcılığı görevine getirildi. Kayhan’a 5 adet müdürlük bağlanırken ondan boşalan Özel Kalem Müdürlüğü’ne Sıtkı Kürüm’ün Özel Kalem Müdürü olan Sinan Baydar getirildi.

Belediyelerin en önemli görevlerinden olan Zabıta Müdürlüğü görevine Selvitopu’nun göreve gelmesinin hemen ardından atanan Hikmet Aydın’ın yerine Sıtkı Kürüm’e yakınlığı ile bilindiği için görevden aldığı Ramazan Baran’ı göreve iade etti. Bunun dışında belediye içinde “başkanın en has adamların”dan biri olarak bilinen Yazı İşleri Müdürü Munzur Hayır’ın yerine Sıtkı Kürüm zamanında Yazı işleri Müdürü olan Azime Başeğmez tekrar göreve getirildi.

Hemşehri Ataması
Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun kadro yenilemesi bunlarla sınırlı kalmadı. Spor İşleri Müdürlüğü’ne Malatyalı hemşehrisi olan Bayraklı Belediyesi eski Meclis Üyesi olan Gaffar Akkel’i getirdi. Akkel’in atamasın Başkan Selvitopu’na yakın isimlerden bile; “Karabağlar’da adam mı kalmadı da Bayraklı’dan isim transfer edildi. İlla Malatyalı mı olması lazım?” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • CAN
  10 ay önce
  tabi birde yagmur altun tarzı sahte isimle yorum yapan belediyede böyle bir calısan olmadıgı gibi sahte yorum yapanlarda olacak.acaba sayın gazeteci belediyeye vatandaş gibi giren ama sizin muhabiriniz olan birini göndersenizde personeli bir dinleseniz.uhhh huuuu neler neler...
 • muhittin baskanımız CANIMIZ
  10 ay önce
  Ne var be ne var ?sanki şunun surasında kac malatyalıyız?gözünüzemi battık?biz böyle iyiz.sizene bizden.hem muhittin selvitop başkanımız işini bilir kimse karışmasın ona.
 • tam 44 malatya 35 izmir
  10 ay önce
  bunedir yaaa malatya şarkısı söyler gibi heryere bir malatyalı.gecen dönem gelmedigi halde bitlisten adam getirdiler diyorlardı ama biz göremedik.bu dönem ise bütün bürokratlar ya malatyalı yada ..... anladınız siz :)
 • yağmur altun
  10 ay önce
  Bahsi geçen Azime hanimi yine yazi isleri muduru olarak gorev yapmasini sağlamiş,kendi isteğiyle ayrılmiş olan müdürlüğüne tekrar atamıstir. Ayni şekilde ramazan barani da bugune kadar mudur olarak gorev yapmasina imkan sağlamiştir. Yani bahsettiginiz gibi eski kadronun gorevden alinma durumu soz konusu olmamistir. Baskanimizin belediyemizde de bilindigi gibi bu kisileri bu gorevlere layikiyla yaptiklari icin tekrar atandiklarini dusunuyorum. Tam tersi bu da gosteriyor ki Muhittin baskan adamciligi degil, gorevini iyi yapanlari sectigi ortadadır ve tarafsizdır. Sizden ricam kimseyi oncu buncu diye nitelendirmeyip, butuncul ve tarafsiz yaklasan muhittin baskanimizi daha yakindan irdelemeniz ve baskanlık yonetim anlayışına saygı duymanızdır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kanser aşısının ilk denemesi yumurtalık kanserini yok etti
Kanser aşısının ilk denemesi yumurtalık kanserini yok etti
Menopoz döneminde diş sağlığı tehlikede!
Menopoz döneminde diş sağlığı tehlikede!