Kayınpederi Fehmi Koru’nun Yazısına Yorum Yaparsa

Kayınpederi Fehmi Koru'nun Yazısına Yorum Yaparsa

Fehmi Koru'nun yazısıyla ilgili asıl dikkat çekici detay başkaydı. Fehmi Koru'nun yazısının altına AKP'ye sert eleştirilerin sıralandığı bir yorum yazıldı. Yorumu yazan isim ise "Süleyman Karagülle"ydi.

11 Ocak 2017 - 13:27

Kişisel internet sayfasında, Meclis'te oylanan Anayasa değişikliği paketine değinen yazar Fehmi Koru, CHP'ye eleştirilerde bulunarak "CHP’liler kızıyor, ama onların da anayasayı bir sistem değişikliğini sağlayacak biçimde değiştirme girişiminde bulunan AK Partililer’den fazla bir farkları yok…" dedi.

AKP'lilerin Meclis'teki "heyecanı"na değinen Koru, "son zamanlarda görmeye hasret kaldığımız kadar büyük bir heyecanla anayasa değişikliğini gerçekleştirmeye çalışıyorlar…" ifadelerini kullandı.

AKP içinde farklı bir ses çıkmasının zor olduğunu belirten Koru, CHP ile AKP'nin "aynı olduğu" vurgusunu yaparak Anayasa paketini beğenmeyenlerin Meclis’ten medet ummak yerine halkı ikna etme çalışmalarına başlaması gerektiğini söyledi.

KORU'YA DİKKAT ÇEKEN ELEŞTİRİ

Fehmi Koru'nun yazısıyla ilgili asıl dikkat çekici detay başkaydı. Fehmi Koru'nun yazısının altına AKP'ye sert eleştirilerin sıralandığı bir yorum yazıldı. Yorumu yazan isim ise "Süleyman Karagülle"ydi.

Kim mi Süleyman Karagülle...


İslami camia içinde oldukça önemli bir isim olarak bilinen Karagülle, Fehmi Koru'nun kayınpederi.

Evet... Koru'nun yazısına en sert eleştiri kayınpederinden geldi.

Akit yazarı olan Karagülle, "Türkiye Hukuk devleti değildir" diye başladığı yorumunda, "Türkiye hala devlet aşamasından önceki kabile yönetimi ile yönetiliyor" ifadelerini kullandı.

Necmettin Erbakan'ın ünlü sözünü hatırlatan Karagülle, "kanlı veya kansız adil düzen"in geleceğini söyleyerek "Bu kanı adil düzenciler akıtmayacak. Adil düzene karşı olanlar, birbirini yiyecekler." dedi.

Kuşkusuz, "Süleyman Karagülle" ismi ile bir başkasının da yorum yazması mümkün. Ancak yazının üslubu, kullanılan kelimeler, neredeyse şüpheye yer bırakmayacak şekilde Karagülle'yi akıllara getiriyor.

İşte Süleyman Karagülle'nin Fehmi Koru'nun yazısına yaptığı o yorum:

"Türkiye Hukuk devleti değildir. Yasalar yapılır. Sermaye iki cepheye ayırdığı ulusu birbirine çatıştırır. Halkı inada getirir. Sermaye fırsat kollar, kendi istediğini kabul eden cephe güçlü olunca yasalar yaptırır. Yasalar kenarda durur güçlü olan bildiğini okur. Yasa yönetimi yerine başkan yönetimi vardır.

Bununla fazla meşgul olunmamalıdır. Türkiye hala devlet aşamasından önceki kabile yönetimi ile yönetiliyor. Daha devlet aşamasına şeriat aşamasına gelmiş değiliz. Nuh devrine varamadık yani beş bin sene öncesini yaşatılıyoruz. Yasalar uygulamak için yapılmıyor. Oynayan iki takımın topu durumunda, birbirine atıyorlar. Seyirciler heyecanlanıyor, takımları finans edenler halkı bu yolla sömürüyor.

Bu cumhuriyetin kuruluşunda başlamıştır. Mustafa kemal Milli İradeye dayanarak İstiklal Savaşı kazandı. Ama cumhuriyeti başları kesme tehdidi ile ilan etti. İnönü mareşalin askerleri sayesinde cumhurbaşkanı oldu. Demokrasi Süngülerle geldi Bugün hala Evrenin sopası ile yaşıyoruz. Şimdi de AK parti benzerini yapıyor. Bu gidiş ikinci İstiklal savaşına ve ikinci cumhuriyete doğru atılan adımlardır.

Sonunda Kur’an’ın dediği olacak, kanlı veya kansız adil düzen gelecektir. Bu kanı adil düzenciler akıtmayacak. Adil düzene karşı olanlar, birbirini yiyecekler. Mustafa Kemal kendi iradesini milletin iradesi diye ilan ediyordu. Bunlar da %51’i milletin iradesi olarak kabul ediyorlar. Millete gidelim diyorlar. Asıl hastalık ekseriyet sistemindedir. Bizim yapacağımız bir şey yoktur."

 

Kaynak: OdaTV

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HIV ile yaşayanlara müjde!
HIV ile yaşayanlara müjde!
Kıta Avrupası'nda 2100 yılında 100 bin kişi aşırı sıcaklara bağlı hastalıklardan ölebilir
Kıta Avrupası'nda 2100 yılında 100 bin kişi aşırı sıcaklara...