O Askerler İçin Flaş İddia
Reklam

O Askerler İçin Flaş İddia

IŞİD tarafından kaçırılan iki Türk askerinin, bölgede Türkiye'nin güvendiği bazı kişiler tarafından 'satıldığını' iddia edildi.

30 Aralık 2016 - 10:32 - Güncelleme: 30 Aralık 2016 - 10:47

Sözcü gazetesi Ankara Temsilcisi Saygı Öztürk, TSK'nın ÖSO'yla ortak yürüttüğü Fırat Kalkanı operasyonuna ilişkin yeni iddialar ortaya attı. Öztürk, IŞİD tarafından kaçırıldığı iddia edilen askerelere yönelik, "IŞİD’in kaçırdığı öne sürülen iki askerimiz, kaçırılmaktan çok, orada güvenilen bazı kişiler tarafından IŞİD’e satıldı" ifadelerini kullandı.

Öztürk'ün yazısından bir Bölüm Şöyle:

Orada görev yapan askerlerimizin morallerinin yerinde, alana da hakim olduğunu belirtelim. Ama buraya gelene kadar askerimizin uğradığı ihanetler de var. IŞİD'in kaçırdığı öne sürülen iki askerimiz, kaçırılmaktan çok, orada güvenilen bazı kişiler tarafından IŞİD'e satıldı.
Yabancı bir ülkede görev yapmak tabii ki kolay değil. Birisi 2007, diğeri 2012 dönem mezunu olan iki astsubay, Suriye'nin Ziyare köyü yakınında 4. Komando Tugayı'nın ele geçirdiği Karadağ üs bölgesinde görevliydi.

İki asker, yanlarında Suriyeli tercümanla birlikte Hundai marka sivil otomobille üs bölgesi yakınında “kısa mesafeli” keşif yapıyordu. Sivil giyimli askerlerimizin daha önce geçmediği, sadece o gün geçişlerinin planlandığı yolda IŞİD militanları pusu kurmuştu. Askerlerimiz, IŞİD'lilere teslim olmadı. Onlarla çatıştı. Tercüman yaralı olarak kaçmayı başardı, astsubaylardan birisi de yaralandı. Mermileri bitene kadar çatışan askerlerimiz sonunda teröristler tarafından yakalandı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Kemal beziroğlu
    1 yıl önce
    Chp lideri Kemal kılıçdaroğlunarn15 temmuzdan bugüne Çıkan khk ların iptali Khk ile görevden alınan memurların göreve iadesi ve Mecliste oylanacak olan Anayasa taslağının iptali için hukuki bir yol var.rn15 temmuzda darbeye teşebbüs eden cemaat e üye vekiller mecliste.rn80 100 kadar vekil var. Bu kişilerin vekil olması oy kullanmaya hakkı yoktur.rnHükümetin güvenoyu ohal ilanı ve referandum için gereken geçerli geçersiz oy oranını belirleyecek kadar çok oldukları için 15 temmuzdan bugüne alınan meclis kararlarının tamamının yürütmesinin durdurulması ve iptali için anayasa mahkemesi ve danıştaya başvurabilirsiniz. Cemaatçi vekiller soruşturma tamamlanıp meclisten çıkartılana kadar meclis kanun çıkartamaz anayasa yapamaz. Meclis milletin temsil ettiği yerdir darbecilerin değil. bu yöntem size oyda kazandıracaktır kemal beziroğlu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YKS sınav yerleri! ÖSYM YKS sınav giriş belgelerini AİS üzerinden yayımladı
YKS sınav yerleri! ÖSYM YKS sınav giriş belgelerini AİS...
Ali Koç, iktidar propagandasına yorulan tanıtım filmini yayından kaldırttı
Ali Koç, iktidar propagandasına yorulan tanıtım filmini yayından...