Reklam
Temelli: Hangi soruna el atsanız çürümeyi görüyoruz
Reklam
Reklam

Temelli: Hangi soruna el atsanız çürümeyi görüyoruz

13 Haziran 2018 - 10:56

24 Haziran seçimlerine sayılı günler kala, HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli İzmir'e gelerek çeşitli ziyaretlerde bulundu, büro açılışlarına ve Torbalı'da iftar yemeğine katıldı.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli'nin İzmir'deki ziyaretlerine HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, HDP İzmir Milletvekili adayları, HDP İl ve ilçe başkanları ile örgütün yöneticileri de katıldı.

HDP OYLARI ÇALAMAYACAKLARI KADAR OLMALI”

Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı'nın İzmir'de ilk durak yeri Bayraklı ilçesindeki Bingöl Karlıovalılar Derneği'ydi. Temelli'nin yanısıra HDP Milletvekili Kürkçü, milletvekili adayları Cemile Aydın, Süleyman Gündüz, İl Eş Başkanı Çerkez Aydemir, HDP PM üyeleri Aydın Çetinkaya ve Bedriye Yorgun'un da katıldığı ziyarette, HDP heyetini dernek başkanı Mehmet Dinler ve çok sayıda dernek üyesi karşıladı.

Ortak yaşam ve demokrasinin, yanyana gelişlerin çoğaltılarak kazanılacağına dikkat çeken HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada yöre derneklerinin önemine vurgu yaptı. Karlıova'nın İzmir'den 1500 km. Uzaklıkta olmasına rağmen, hissedilebildiğine dikkat çeken Temelli “Hangi soruna el atsanız çürümeyi görüyoruz. Tüm bunlara bir son verme zamanıdır. Ekonomi de ekoloji de çürüme içinde, yoksulluk emek sömürüsü doğa talanı her yerde. Bütün değerlerimizi yeniden birlikte var edeceğimiz bir programda, HDP programında birleşelim. Birlikte barajları yıkalım ve önümüzü açalım. Herkesi 7 gün 24 saat çalışmaya, müşahit olarak oylarımızı korumaya, irademizin gaspına engel olmaya çağırıyorum. Çalamayacakları kadar oya sahip olarak, yanyana gelerek bizlere yönelik engellere en iyi cevabımızı verelim” şeklinde konuştu.

Bingöl Karlıovalılar Derneği Başkanı Mehmet Dinler de HDP heyetinin ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve toplumun birlik ve beraberliğini harekete geçirmek, kültürel değerlere sahip çıkarak ilkeli ve adaletli olmak yolunda çalıştıklarına dikkat çekti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vitamin eksikliği hayatı zorlaştırıyor
Vitamin eksikliği hayatı zorlaştırıyor
Halil Arda: ‘Çok çalışacağız, kazanan Gaziemir olacak’
Halil Arda: ‘Çok çalışacağız, kazanan Gaziemir olacak’