Yakınlarınızın Saçı Dökülüyorsa...
Reklam

Yakınlarınızın Saçı Dökülüyorsa...

Özel Gazi Hastanesi Saç Ekimi Birimi Koordinatörü Yasemin Gülgör, saç sağlığının korunması için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

18 Haziran 2017 - 13:46

Saç sağlığının bozulmasında en önemli etkenlerden birinin genetik nedenler olduğuna işaret eden Gülgör, birinci derecede yakınlarında saç dökülmesi olan kişilerin saç kaybı açısından risk grubunda yer aldığını söyledi.

SAÇ ANALİZİ YAPTIRIN

Bu riski taşıyan kişilerin saç analizi ve genel bir saç kontrolü yaptırması gerektiğini tavsiyesinde bulunan Gülgör, alınacak sonuçlara göre tedavi ve destek tedaviler noktasında bir yol haritasının oluşturulabileceğini söyledi.

TEDAVİYLE DURUR

Saç dökülmesinin bir nedeninin genetik faktörler olduğunu anlatan Gülgör, "Merkezimize gelen erkek hastaların bazılarının babaları ve amcalarında da saç dökülme yaşandığını görüyoruz. Akrabalarında birden fazla kişide saç dökülmesi olan kişiler, saç analizi yaptırabilir. Bu sayede saçlarındaki güçsüzlük, dökülme tedaviyle durdurabiliyor. Öte yandan dökülme tespit edildiğinde hastaya en uygun zamanda saç ekimi ameliyatı planlanabilir" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
sağanak ve dolu tarım arazilerine zarar verdi
sağanak ve dolu tarım arazilerine zarar verdi
 silahlı kavgada cami imamı öldürüldü
silahlı kavgada cami imamı öldürüldü