İyi Ki Yapılandırıyorlar
İlknur KILIÇ

İlknur KILIÇ

İyi Ki Yapılandırıyorlar

05 Ağustos 2017 - 18:17

Her yıl borç yapılandırması çıkıyor ya, benimde her yıl bir borcum çıkıyor. Geçen yıl plakasını bile hatırlamadığım yıllar önce sattığım arabamın ceza borcu çıktı. Neyse ki telefonla ulaşıp yapılandırmadan faydalandırıldım da faizini sildiler de, olmayan borcumu ödedim. Anlamadığım arabayı satarken zaten tüm sorgularını yaptırıp da satışı öyle verebiliyoruz. Yıllar sonra çıkan bu borç ne oluyor ki?

İyi ki yapılandırma var. Olmayan borçlar yapılandırılıyor. 
Bu yıl da hani 31.07.2017 son gün olan yapılandırma vardı. Bu defa da 15 yıl öncesine ait emlak borcum çıktı. 2001 yılında aldığım evin emlak borcu. Ev alırken önceki borçları ödetilir. Alım satım vergisi ödetilir öyle alım satım yapılır. Ben yanlış mı biliyorum?

Böyle olmuyor mu? Evimi 2002 yılında sattım. Satarken de borçlarım varsa ödedim. Yıl 2017 ve ben Ankara’dan taşınalı 12 yıl olmuş. Emlak borcum varmış. 2002 yılına ait. 15 yıl öncesine ait. 

Borcum varsa zamanında alırsın. Bizler bize tahakkuk eden vergileri zaten ödüyoruz. Sattığım, ilgimin kalmadığı, benden çıkan mülklerin yıllar sonra borç bakiyesi neyin nesi oluyor ki? Benim gibi kaç kişiye gitti bu olmayan borçlar? Bizler zaten zar zor aybaşını getiriyoruz. Vergisini zamanın da ödeyen kurallara uyan sade vatandaşlarız. 

İyi ki yapılandırma varda olmayan borcumdan haberdar oluyorum. Yapılandırma olmasa haberimiz olmuyor. 15 yıl sonra gelen emlak borcu? Bu sefer yapılandırmadan faydalanamadım. Posta ihbarı elime geç ulaştı. Faizi ile ödedim. Hadi yine iyisin Ankara ‘’ ? ‘’ Belediyesi.

Şimdi korkar oldum daha neler gelecek? 

Kaç milyon kişiye yıllar öncesine ait gecikmiş borç yapılandırılması çıktı?

Ya bizler ekmek paramızı, çocuklarımızın hakkını vergi vergi ne zamana kadar ödeyeceğiz.

Hani ödedim de bitti diyemiyorum ki? 15 yıl sonra ne gelir?

Bunlar nedir? Bir bilen var mı?
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar