CHP Genel Merkezi'nde bu iddialar konuşuluyor!
İZMİR KAZANI

İZMİR KAZANI

CHP Genel Merkezi'nde bu iddialar konuşuluyor!

25 Mayıs 2018 - 16:15 - Güncelleme: 25 Mayıs 2018 - 16:26

CHP'nin milletvekili listeleri ile ilgili isyan dönerken bu iddialar ile ilgili Genel Merkez koridorlarında konuşulan iddiaların biri bin para! Özellikle liste başı olan ya da liste dışına çıkarılan isimler ile ilgili iddialar ağızları açık bırakan türden...

İşte CHP Genel Merkezi ile ilgili o şok iddialar;

ÖN SEÇİM İSTEYENLERE CEZA!

İlk önemli iddia Tüzük Kurultayı'nda değişikliğe tepki göstererek ön seçim isteyen ve parti içinde 47'lerin büyük çoğunluğunun listelerde yer almaması konusunda oldu. Bu isimlerden en dikkat çekeni de bunu en çok dile getiren CHP İzmir Milletvekili Musa Çam oldu. İddialara göre geçen seçimde İzmir 1.bölge'de ön seçimi açık ara kazanan ve işçi sendikaları üzerinde etkili olan Çam'ı aday göstermemek için DİSK Genel Başkanı Kani Beko'ya milletvekilliği teklif edildi. İkinci bölgeden aday olan Beko, Çam'ın yerine 1. bölgeye kaydırıldı.

BAYIR'IN SUÇU NE?

Öte yandan ön seçimin diğer başarılı isimlerinden olan ve partisinin talimatına itiraz etmeden uyarak yapılan stratejik hamle sonrası İYİ Parti'ye geçen Tacettin Bayır'ın sırası da kulislerde en çok konuşulan konulardan biri olarak karşımıza çıkıyor. İYİ Parti'ye geçen isimlerin tamamına yakını listenin ilk iki sırasından aday gösterilirken Bayır'ın listenin 6'ncı sırasında yer alması ön seçim talebini dile getirmesine bağlanıyor.

AVUKATLAR LOBİSİ!

CHP'nin 600 kişilik milletvekili aday listesinde 108 kişinin avukat olması tepki çeken bir başka konu. Milletvekillerini belirlenme komisyonu olarak bilinen Beşli Komisyon'un Başkanı olan Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın da avukat olması ve parti içindeki bir avukatlık lobisi oluşturduğu iddiası parti koridorlarından dışarıya taşan bir diğer iddia. Bu iddiaya da en büyük dayanak olarak İzmir'de geçen seçimde 7'nci sıradan seçilen bu seçime liste başı olarak giren Murat Bakan gösteriliyor. Tüzük Kurultayı'nda 5'li Komisyon üyesi olan avukatlık diploması sahibi Bülent Tezcan ve Muharrem Erkek iyi ilişkiler kuran Bakan'ın bu ilişki nedeniyle liste başı olduğu iddia ediliyor. Hatta bu iddiaya destek olarak Bakan'a yakınlığı ile bilinen Heval Savaş Kaya'nın Komisyon Üyesi olan Muharrem Erkek'e yardımcı olması da öne sürülüyor.

GİTTİ KESKİN GELDİ TEZCAN!

Parti kulislerinde konuşulan bir diğer iddia ise Tezcan'ın aday listeleri üzerindeki ağır baskısı. 2015 Yılında yapılan Yerel Seçimlerde Dönemin Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in İzmir listeleri üzerindeki benzer baskısına atıfta bulunan iddialar "Gitti Keskin geldi Tezcan" olarak parti kulislerinde konuşuluyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar