Reklam
FARKLI BİR BAKIŞ GEREK
Reklam
Puna GÜLEÇÖZ

Puna GÜLEÇÖZ

FARKLI BİR BAKIŞ GEREK

11 Ocak 2018 - 09:09

Bakışların 21.yy. da sadece 3 anlamı var.
1-Tek yön(Tek odaklı sabit fikirler)
2-Ters yön( Tek yönün zıttı, Tek yön zıttı aksi fikirler)
3-Boş bakış(Bezginlerin dünyasına hoş geldiniz.)
Global bakış; Doğrusu geçmiş dönemlere de döndüm baktım fakat bulmak neredeyse imkansız. Kendimi, labirentte çıkış arıyor gibi hissediyorum. Çoğunuzun da benimle aynı yönde ilerlediğini biliyorum. Evet, bizim bir kavgamız var, doğrusu ne tür bir kavga anlamak zor. Bir düşüncemi dile getirmek istediğimde tepeme dikilen bir gardiyan veya aptaldan bir düşman ediniveriyorum.

Dostum, ben zorlanıyorum bu ülkede yaşamaktan, özenti de böyle başlayıveriyor, sonra vatan haini ilan ediliyorsun veya sürekli film izleyenlerin beyninden fışkıran hayali versiyonlar ilan ediliyorsun. Sadece şu içimi döktüğüm cümlelerin üzerine milyonlarca kötülük den salyası akan insanların kusacağını da düşünmüyor değilim. 
Dijital dünyanın insanlıktan çıkartılıp robotlaşan dijital insan  dolu bu gezegende savaşları oyun haline getirip, metal silahlarla oyun oynayan bu robotların arasında yaşamak ne kadar ürkütücü bunu göstermek istedim bu yazımda. Bir gün bizlere doğrultulacak tüm silahlar için harcanan muazzam tutarların en azından yüzde birinin bu gezegendeki yaşamı kurtarmak için kullanılmasını da önerebilirdim.

Savaş ortamı korkuyu arttırıyor. Bu aslında insanları daha da saldırgan yapıyor ve bu gizli korku, adaletsizliği kaderin kaçınılmaz bir unsuruna dönüştürüyor; savaş yoksulluğu arttırıyor ve yoksulluk da çok az bir ücret ya da bir hiç karşılığında çalışan kol gücü sunuyor; ve savaş, kendisinin kaçınılmaz olduğu kadar açıklanamaz olması için, savaşın nedenlerini ortaya koyanları katlediyor. Anlamıyor musunuz? “ENDGAME” 
Bırakın da dünyanın sonu gelecekse dahi Allah’ın kararı ve bilgisi dahilinde gelsin. Bunu planlayanların teorilerine ortak olarak ateşe bir kürek yakıt da siz atmayın. Dünya’nın sonunu insanlar getirecek fikrine şimdi daha çok alışıyorum, fakat bir fark var! Dünya yerinde duracaktır, yenilenecek eskisinden daha da  güzel hale gelecektir, bu hep böyle olmuştur.

Ne yazık ki; insanlık kendini imha etmek konusunda çok ısrarcı. İnsanoğlu her zaman aykırı yaşamayı tercih etmiştir ve bunu da dine bağlayıp doğruluğunu kanıtlamaya çalışmıştır. İslam nedir? “Barış, Sevgi ve esenlik” Allah kendine bu dini uygun görmüşse kural basit. İnsan kendini sorgulayamıyorsa başkalarını sorgulayarak yanlışa kavuşacaktır, Bu tüm insanlığı katledenlerle ortak bir harekettir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar