Yine Karabağlar: İşçiler Grev İlanı Astı
Reklam

Yine Karabağlar: İşçiler Grev İlanı Astı

DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası yöneticileri ve işçiler, bu sabah başlayan yoğun kar yağışı altında Karabağlar Belediyesi kapısına grev ilanını astı.

10 Ocak 2017 - 17:35 - Güncelleme: 10 Ocak 2017 - 18:01

Karabağlar Belediyesi'nin Karbel Şirketi'nde grev için geri sayım başladı. Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin normal süresinde Karbel yönetimi ile Genel İş Sendikası 5 No'lu Şube ile anlaşma sağlayamadı. Arabulucu döneminden de sonuç çıkmayınca sendika grev kararı aldı.

Grev ilanı 6 Ocak'ta asılması planlanmasına karşın, İzmir Adliyesi'nde gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle bugüne ertelendi. Karabağlar Belediyesi önünde yoğun kar yağışı altında toplanan işçiler, "İş ekmek yoksa barış da yok", "Birleşe birleşe kazanacağız", "Grev hakkımız toplu sözleşme silahımız" sloganları attı.

Genel İş Sendikası 5 No'lu Şube Başkanı Ali Haydar Kara, en düşük ücretin 2 bin 100 TL olduğu şirkette, işverenin yüzde 7 oranında zam teklif ettiğini söyledi. Ali Haydar Kara, sendika olarak ücret artışını konuşmadan önce bugüne kadar verilmeyen devlet ikramiyesi ve ilave tediye verilmesi talebinde bulunduklarını, bu kabul edilirse diğer ücret kalemlerini konuşabileceklerini söyledi. 

Kaynak: Sol

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YKS sınav yerleri! ÖSYM YKS sınav giriş belgelerini AİS üzerinden yayımladı
YKS sınav yerleri! ÖSYM YKS sınav giriş belgelerini AİS...
Ali Koç, iktidar propagandasına yorulan tanıtım filmini yayından kaldırttı
Ali Koç, iktidar propagandasına yorulan tanıtım filmini yayından...