Reklam
Yücel, görevi devir aldı
Reklam

Yücel, görevi devir aldı

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Örgütü’nde devir teslim töreni yapıldı. İl Başkanlığı için Deniz Yücel görevi Asuman Ali Güven’den devraldı.

11 Ocak 2018 - 13:06 - Güncelleme: 11 Ocak 2018 - 17:38

Aycan KARADAĞ/GERÇEK HABERCİ- CHP İzmir İl Örgütü’nde bugün görev devir teslimi heyecanı vardı. İl Eski Başkanı Asuman Ali Güven, Pazar günü delegelerin onayını alan çiçeği burnunda Başkan Deniz Yücel’e görevi teslim etti.

Törene; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Balçova Belediye Başkanı Mehmet Ali Çalkaya, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, Gaziemir Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, CHP PM Üyesi Mustafa Moroğlu ile İlçe Başkanları, eski ve yeni dönem il yöneticileri, belediye meclis üyeleri ile partililer katıldı.

Törende konuşan Deniz Yücel, “İzmir kalesi olan CHP’yi gericilere teslim etmeyeceğiz” dedi.

“ÖRGÜTÜM BANA HAKKINI HELAL ETSİN”

İlk olarak konuşan Asuman Ali Güven, “Bugün burada 7 Ocak’ta yaptığımız il kongremizde il başkanı olan Deniz Yücel’e görevimizi teslim etmek için buradayız. Zor bir süreçten geçtik. Bu süreci başarılı bir şekilde tamamladık. Kongremizde iki genç arkadaşımız yarıştı. Deniz Yücel kazandı. Birliğin olduğu yerde başarı kendiliğinde geliyor. Yaptığımız çalışmaları bütün üyelerimiz ile koordineli bir şekilde gerçekleştik. İletişimi hep en üst seviyede tuttuk. İzmir’den yana tavrımızdan hiç ödün vermedik. Ortak aklı hep en önde tuttuk. Hiçbir zaman her şeyi ben bilirim mantığında olmadık. Kapımızı herkese açtık. Deniz Yücel, 2020 yılına kadar il başkanı olma görevine gelmiştir. Bu görevi genç ve başarılı kardeşimize bırakıyorum. Biliyorum ki başarılı olacak.  Görev sürecinde tüm partimize teşekkür ediyorum. Örgütüm bana hakkını helal etsin. Benden yana da helal olsun. Bugün burada partimiz için yeni bir başlangıç yapıyoruz. Umarım her şey güzel olur” şeklinde konuştu.

“PARTİMİZİN OYLARINI ARTIRMAK İÇİN 24 SAAT ÇALIŞACAĞIZ”

Güven’den sonra konuşan Yücel, kendilerine çok önemli bir görev verildiğine dikkat çekerek, “7 Ocak’ta il kongremizi gerçekleştirdik ve bize çok önemli bir görev verildi. Bu günde Asuman Başkandan bu görevi devir almak için buradayız. Bu bayrağı Asuman başkanda almak benim için onurdur. Partimizin iktidarı için çalışacağız. İzmir kalesi olan CHP’yi gericilere teslim etmeyeceğiz. Partimizin oylarını artırmak için 24 saat çalışacağız. Tüm ilçelerimizi ziyaret edip program oluşturacağız. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Yücel, Güven’e plaket taktim etti. Törenin ardından Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleşti

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Spora emek verenler yaşarken ödüllendirildi
Spora emek verenler yaşarken ödüllendirildi
CHP’Lİ HEVAL SAVAŞ KAYA;  “BELEDİYE BAŞKANLARINA TARİHSEL BİR SORUMLULUK DÜŞÜYOR!”
CHP’Lİ HEVAL SAVAŞ KAYA; “BELEDİYE BAŞKANLARINA TARİHSEL...