Reklam
Reklam
379 bin 500 liraya araç kiralayan rektör: En ekonomik olanını...

379 bin 500 liraya araç kiralayan rektör: En ekonomik olanını seçmeye gayret ettik

Samsun Üniversitesi, Rektörlük makam hizmetlerinde kullanılmak üzere araç kiraladı. 33 aylığına kiralanan aracın devlete faturası 379 bin 500 lira olurken, Rektör Mahmut Aydın, "Diğeri, durmadan bozuluyordu, bizi yolda bırakıyordu. En ucuzu yine bu. Mümkün olduğunca en ekonomik olanını seçmeye gayret ettik" dedi.

23 Eylül 2020 - 10:48

Samsun Üniversitesi, Rektörlük makam hizmetlerinde kullanılmak üzere araç kiraladı. 22 Nisan’da imzalanan sözleşmeye göre makam aracı, 31 Aralık 2022’ye kadar kiralandı. Aracın devlete faturası da 379 bin 500 lira oldu.

Sözleşmeye göre araçta, sürücü ve yolcu olmak üzere en az 8 hava yastığı, uzaktan kumandalı merkezi kilit, makaralı tip emniyet kemeri, asgari 2017 model, binek E segmendi, motor hacmi en az 1950 CC, binek, sedan tipi, 5 kapı, 4+1 kişi kapasiteli, en fazla 100 bin km.de olması, en az 230 hp, ön ve arka koltukların ısıtmalı olması gibi özellikler istendi.

Sözcü'de yer alan habere göre; Samsun Üniversitesi Rektörü Mahmut Aydın için 33 aylığına 2020 model lüks makam aracı kiralandı, faturası 379 bin 500 lira tuttu.

"EN UCUZU BU"

“Eski aracım bizi yolda bırakıyordu. Yine de en ucuzunu kiraladık” diyen Rektör Mahmut Aydın şunları kaydetti:

“Rektör olduğum 2018'de Milli Emlak araç tahsis etmişti. Durmadan bozuluyordu. Bizi yolda bırakıyordu. Maliye Bakanlığı'ndan yeni araç talep ettik. Bize kiralama izni gönderdi. En ucuzu yine bu. Bizimkinin aylığı 11 bin lira. Keşke satın alma izni verselerdi de kendimizin olurdu. Mümkün olduğunca en ekonomik olanını seçmeye gayret ettik. Biz bu yeni aracı kullandığımızda bir kaza geçirdik. Bu aracın kaza anında kendi kendine durma özelliği var. Eski araç olsaydı ne olurdu, bilemem.”

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Sivaslee
  4 hafta önce
  Biz bu parayı ödeyene kadar.
 • Sivaslee
  4 hafta önce
  Size sahin bile çok kocum bana onayı vericeklerki on bine devlet arabası alirim ülkede enflasyon olur tabi bu parayı sayBil3n makina varmı yurdisindan itâlmi geliyo.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Jandarmanın gözünden kaçmadı!
Jandarmanın gözünden kaçmadı!
İzmir’in sevilen Milli Eğitim Müdürü vefat etti
İzmir’in sevilen Milli Eğitim Müdürü vefat etti