Reklam
Reklam

AB Büyükelçisi'nden HDP'ye taziye ziyareti

AB Büyükelçisi Nikolaus Meyer Landrut, HDP İzmir’e yapılan silahlı saldırıda katledilen Deniz Poyraz için taziye ziyaretinde bulundu. Landrut, saldırıyı kınadı.

AB Büyükelçisi'nden HDP'ye taziye ziyareti
21 Haziran 2021 - 15:04
HDP İzmir İl Başkanlığı’na 17 Haziran 2021 tarihinde Onur Gencer tarafından yapılan silahlı saldırıda Deniz Poyraz'ın katledilmesi sonrasında taziye ziyaretleri sürüyor. Son olarak Avrupa Birliği (AB) Büyükelçisi Nikolaus Meyer Landrut, HDP İzmir İl Başkanlığı’na taziye ziyaretinde bulundu.
Ziyarette; HDP İzmir Milletvekili Murat Çepni, HDP İzmir İl Eş Başkanları Kadir Baydur ve Besriye Tekgür ile il yöneticileri de yer aldı.
HDP heyeti ile il binasını gezen Büyükelçi Landrut, binada bulunan Deniz Poyraz Anı Köşesi’ne de taziye dileklerini yazdı.
Büyükelçi, saldırıya ilişkin basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olaydan ötürü duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Landrut, “İzmir’de HDP merkezine yapılan bu korkunç saldırıyı kınamak için bulunuyorum. Buradan kurbanın ailesine saygılarımı sunmak istiyorum. Ayrıca HDP yetkililerine de en içten taziyelerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.
İKTİDARA ‘SÖYLEM’ MESAJI
HDP İzmir İl Eş Başkanı Besriye Tekgür de, “Büyükelçimize dayanışma için çok teşekkür ediyoruz. Aslında yapılan saldırı sadece HDP’ye ya da Deniz yoldaşımıza yapılmadı, tüm Türkiye halkına ve demokrasiye yapıldı. Bundan sonra da umarız iktidar ve etrafındakiler dilini ve muhaliflere karşı söylemlerini daha dikkatli kullanırlar” diye konuştu


YORUMLAR

  • 0 Yorum