Reklam
Açıkhava Sahnesinde “Bir Selami Şahin Müzikali”

Açıkhava Sahnesinde “Bir Selami Şahin Müzikali”

14 Eylül 2018 - 12:29

87. İzmir Enternasyonal Fuarı, Atatürk Açıkhava Tiyatrosu izleyenlerine nostalji dolu bir gece daha yaşattı.  “Bir Selami Şahin Müzikali Seninle Başım Dertte”,  usta sanatçı Selami Şahin’in bestelerinden oluşan şarkılar eşliğinde 80’lerin ruhunu sahneye taşıdı.

 

Türkiye’de baştan sona tek bir sanatçının şarkılarının seslendirildiği ilk müzikale izleyici olarak katılan Şahin,   “Fuar’daki eski günlerime gittim. Bu akşam herkesten fazla heyecanlıydım.” dedi.

 

87. İzmir Enternasyonal Fuarı, “Eylül’de Gel” sloganıyla sanatı ve eğlenceyi sonbahara taşıdı.  Fuar ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatan fuar, önceki gece Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda “Bir Selami Şahin Müzikali Seninle Başım Dertte”yi ağırladı. Toprak Sağlam ve Lider Şahin'in başrol oynadığı, oyuncu kadrosunda ise usta isimler Suna Keskin, İsmail Düvenci, Hakan Altıner’in yanında Burçin Bildik, Elhan Tok, Cenk Tunalı, Anıl Yülek, Öncil Aktarıcı gibi başarılı oyuncuların yer aldığı müzikal, fuar seyircilerine 80’ler rüzgarı estirdi.  Yavuz Hakan Tok kaleminden çıkan, yönetmenliğini Damla Cercisoğlu'nun yaptığı müzikal, gecenin sonunda ayakta alkışlandı.

 

Görkemli müzikal turnenin son ayağını fuarda yaptı

Sahnede 10 oyuncu ve 8 dansçı olmak üzere toplamda 50 kişiden oluşan ekip yaz turnesinin son ayağını fuar Açıkhava’da sergiledi. Dönemin görkemli müzikallerine ve Yeşilçam filmlerine bir saygı niteliğinde olan gösteri “Hisseli Harikalar Kumpanyası”ndan yıllar sonra fuarda sergilenen ilk müzikal oldu.

Annesinin şöhret yapma hayalleriyle şehir şehir dolaşarak şarkıcılık yapan Neriman karakterinin İstanbul'da çalıştığı mekanın taksi şoförü İbrahim ile aralarında yaşanan masum aşk hikayesinin anlatıldığı dönem müzikalinde, 80'li yıllara özgü tarz ve tavırla, Selami Şahin şarkıları işlenerek anlatıldı.

 

Fuar ziyaretçilerine nostalji dolu bir gece yaşatan gösteri aynı zamanda yurt dışında Abba ve Queen gibi sayısız örneği bulunan müzikaller arasında Türkiye’de ilk defa tüm şarkıları tek bir besteciye ait olarak sahnelenen müzikal olma özelliği taşıyor.

 

Şahin: “Fuar’daki eski günlerime gittim”

Müzikale izleyici olarak katılan ve gösteri sonunda sahneye çıkan Şahin, “Fuarda eski günlerime gittim. Bu akşam herkesten fazla heyecanlıydım. Her izlediğimde böyle oluyor. Müzikalde yer alan çok değerli sanatçılar var. Biz sanatçılar da sizlerin sevgisiyle varız. Biz sizi ayakta alkışlıyoruz” dedi.

 

Gecenin sonunda Hakan Altıner sürprizi

Gecenin sonunda “Seninle Başım Dertte” ekibi, 14 Eylül doğum günü olan usta oyuncu ve müzikalin Genel Sanat Yönetmeni Hakan Altıner’e sahnede sürpriz yaparak pasta kesti. Hakan Altıner; “Çok teşekkür ederim. Bu müzikalde tiyatro adına her şey çok farklı ve güzel oldu. Daha da güzellerine, hep birlikte” diyerek teşekkür etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NATO Parlamenter Asamblesi için hazırlanan rapor: 'Türkiye'deki üs dahil dahil 6 yerde ABD'nin nükleer silahları var'
NATO Parlamenter Asamblesi için hazırlanan rapor: 'Türkiye'deki...
Davutoğlu bir hafta içinde her şeyi açıklayacak!
Davutoğlu bir hafta içinde her şeyi açıklayacak!