Reklam
AK Parti İzmir’de temayül vakti!

AK Parti İzmir'de temayül vakti!

AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir yarın İzmir’e geliyor. Kandemir, Aydın Şengül'ün istifası sonrası yeni başkanı belirlemek üzere AK Parti İzmir il binasında teşkilatla bir dizi görüşme yapacağı bildirildi.

14 Nisan 2019 - 11:45 - Güncelleme: 14 Nisan 2019 - 12:00

Aydın Şengül'ün AK Parti İzmir İl Başkanlığı görevinden istifa etmesinin ardından teşkilatta yeni başkanın kim olacağı merak konusu oldu.

AK Parti Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’in yarın İzmir’e geleceği, il binasında ilçe başkanları, il yönetcileri, kadın ve gençlik kolları üyeleriyle ile bir dizi görüşme yapacağı belirtildi.

Kandemir’in teşkilat üyelerine "Kim il başkanı olsun?" sorusunu yönelteceği öğrenildi. 

Teşkilat Başkanı Kandemir'in yapacağı temayül sonucunda belirlenen üç isim önümüzdeki günlerde Ankara'ya davet edilecek. Üç isim önce genel merkez yöneticileriyle ardından da Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşecek. Bu görüşmenin ardından da il başkanı konusunda nihai karar verilmiş olacak.

Öte yandan parti kulislerinde kendisinden sonraki süreç için çok sayıda ismin ortaya atılmasıyla ilgili açıklama yapan AK Parti İzmir İl eski Başkanı Aydın Şengül, “Bir sürü isimler geçiyor. Onlara çok bakmayın, prim vermeyin. Mütevazı görünüp içinden geçen yüzlerce kişi olabilir. Genel Merkez’den gelecekler ilçe başkanlarımızla teşkilatla gerekli görüşmeler yapılacak. Yola devam edeceğiz." dedi. 

Kaynak: Ege Postası

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NATO Parlamenter Asamblesi için hazırlanan rapor: 'Türkiye'deki üs dahil dahil 6 yerde ABD'nin nükleer silahları var'
NATO Parlamenter Asamblesi için hazırlanan rapor: 'Türkiye'deki...
Davutoğlu bir hafta içinde her şeyi açıklayacak!
Davutoğlu bir hafta içinde her şeyi açıklayacak!