Reklam
Reklam
Ak Parti İzmir’de Zeybekci gölgesi

Ak Parti İzmir'de Zeybekci gölgesi

Pandemi süreci nedeniyle ertelenen kongre süreci yeniden başlayan Ak Parti İzmir Teşkilatı'nda Devlet eski Bakanı Nihat Zeybekci'nin müdahaleleri parti kulislerinde birinci gündem oldu.

29 Eylül 2020 - 14:13 - Güncelleme: 29 Eylül 2020 - 15:16

Begüm Burçak GÜNAY/GERÇEK HABERCİ- KULİS HABER - Korona Virüs Pandemisi nedeniyle ara verilen Ak Parti İzmir İlçe kongreleri tüm hızıyla devam ederken özellikle yeni ilçe başkanlarının belirlenme süreci sancılı geçiyor. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri'nde Ak Parti'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Devlet eski Bakanı Nihat Zeybekci'nin kongre performansı parti kulislerinde gündemin ilk maddesi oldu. İzmir'in merkezi dışında en ücra ilçe kongrelerine de katılan Zeybekci'nin katılmadığı kongre yok.
Parti kulislerinde konuşulanlara göre Zeybekci kongrelere sadece katılmakla kalmıyor bizzat de müdahale de ediyor. Parti Genel Merkezi'ne sık sık kentle bilgi verdiği de iddia edilen Nihat Zeybekci'nin Son Başbakan olan İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'a ait olan „kentin abisi“ konumunu da ele geçirmek istediği kulislerde ortaya atılan bir başka iddia konusu.
Değişmek istemeyen ilçe başkanlarının en büyük kozu oldu
Nihat Zeybekci'nin bu girişimleri kente dışarıdan müdahaleyi kabul etmeyen İzmir yapısının da rahatsız etti. Bu rahatsızlığı değişmesine kesin gözü ile bakılan ilçe başkanlarının da en büyük kozu olmuş durumda. Özellikle hakkında en fazla şikayet giden ve rahatsızlık duyulan Konak İlçe Başkanı Said Başdaş gibi isimler  yaşanacak değişime bu çerçevede itiraz etmeye başladı.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Seyfeddin Yılmaz
  4 hafta önce
  Müdahaleler yanlış olur. Halka hizmeti şiar edinen ve başarılı başkanlarla yola devam edilmeli; hizmette yeterli başarıya ulaşamayanlar ise, dinlendirilmeli.
 • göçmen
  1 ay önce
  tarlada izi olmayanların harmandaki gözleri partimize büyük zarar veriyor.ne hikmetse izmirdeki vekillerin ve adayların kendilerine ekip kurma arzuları izmiri parça parça ediyor.Binali bey ekibi,Hamzacılar,Atillacılar Birtek zeybekcilerimiz eksikti şimdi oda olduysa tamamlandık.Tabi amaç teşkilatları böl parçala yönet olunca başka bir düşünce işlemiyor.Yıllarca teşkilatlarda çalışan emek verenler yerine Ön ilikleyen, kapı açan,Çanta taşıyan,doğru yanlış demeden her söylenene peki diyen,eğilen,bükülen yöneticiler kıymette.Allah Reise ve Samimi teşkilat mensuplarına yardım Etsin. Samimiyetsiz insanlarla İşimiz çok zor.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayramın en anlamlı görüntüsü...
Bayramın en anlamlı görüntüsü...
Davutoğlu’ndan Erdoğan’a mektup
Davutoğlu’ndan Erdoğan’a mektup