Reklam
Reklam

AK Parti'li başkan ihraç edildi

AK Parti’li Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı partisinden ihraç edildi. AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay yaptığı açıklamada "AK Parti'de çürük elmalara asla yer yoktur, olamaz" dedi.

AK Parti'li başkan ihraç edildi
20 Ekim 2020 - 16:21
AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Genel Merkez Disiplin Kurulu kararı ile Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı’nın partiden ihraç edildiğini açıkladı.

Düzağaç Belde Belediye Başkanı Muammer Işıklı'nın partiden ihraç edildiğini söyleyen AKP Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay şunları söyledi:

"AK Parti, şahsiyet yoksunu kişilerin kirli işlerini gölgelemek için kullanacakları bir siyasi parti değildir. Bugüne kadar da olmamıştır.

"AK Parti'DE ÇÜRÜK ELMALARA YER YOKTUR"

Yapanlar ya da yapmaya yeltenenler hukuki olarak elbette karşılığını alırlar. AK Parti'de çürük elmalara asla yer yoktur, olamaz.

AK Parti siyaseti leke götürmez bir anlayış ile çalışır. AK Parti’de hiçbir belediye başkanı gerekçesiz bir şekilde ihraç edilmez, edilemez.

Merkez Disiplin Kurulumuzun almış olduğu kararlar yapılan istişareler neticesinde karara bağlanır.

"KİMSE KOLTUĞU LEKELEME HAKKINA SAHİP DEĞİLDİR"

Hiç kimse Cumhurbaşkanı sayesinde oturmuş olduğu koltuğu lekeleme hakkına sahip değildir.

AK Parti'deki yeri ihraç edilerek noktalanmış olanların, hukuki olarak görevinin resmiyetine aykırı hal ve hareketler, iş ve işlemler dolayısıyla yasal süreçleri devam edecektir.

Bütün bunlarla birlikte ihraçları gerekçesi ile açıklama yapanlarla ilgili elimizde mevcut olanın ya da bilinenin daha fazlasıyla elimizde bilgi ve belgenin mevcut olduğunu ifade etmek isteriz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum