Reklam
Reklam

AK Parti'li Turan'dan Akşener'e yanıt: İddialar şok edici, görmeyeyim mi?

İYİ Parti’deki FETÖ iddialarına ilişkin sözleri nedeniyle Meral Akşener tarafından eleştirilen AK Parti Grup başkanvekili Bülent Turan, kendini savundu. Turan, “Derdim, İYİ Parti’nin içişlerine karışmak değil. Ben bir grup başkanvekili olarak, bir partinin milletvekilinin kendi il başkanı hakkında ‘Terörle iltisakı var’ dediğini görmeyeyim mi?” dedi.

AK Parti'li Turan'dan Akşener'e yanıt: İddialar şok edici, görmeyeyim mi?
20 Ekim 2020 - 15:38
AK Parti Grup başkanvekili Bülent Turan, İYİ Parti’deki FETÖ iddialarına ilişkin Meral Akşener’in kendisine yönelik sözlerine yanıt verdi.

İYİ Partili vekil Ümit Özdağ’ın, partisinin İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında FETÖ iddiasında bulunduğunu hatırlatan Turan, “Muhalefetin ne kadar önemli olduğunu bilen bir partiyiz. Bir yıl önce yaptığım bir konuşmayı bugünmüş gibi Bülent Turan'a bağladı. İl başkanı ile ilgili FETÖ’cü iddialara cevap vermesini beklerdik. İl başkanının, 'Fetöcü' iddialarını açıklasın” dedi.

Amacının İYİ Parti’nin iç meselelerine karışmak olmadığını ve ‘sadece siyasal tespitte bulunduğunu’ savunan AKP’li Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘UZUN BOYLU OLMAZ’

“Bir partinin iç meselesi bizim iç meselemiz değil. Ancak bu parti seçimlerde beklediği oyu alamayınca, genel başkan bırakacağım deyip uzun süre küsmüş ve yok olmuşken tekrar geri gelmişse, bu partinin kongresinde liste kavgası olmuşsa, bu partinin çok sayıda vekili bizim partimiz dahil farklı partilere geçmişse ve bu partinin bir milletvekili, Türkiye tarihinde ilk olacak şekilde, canlı yayında partinin il başkanı hakkında terör iddiasında bulunmuşsa, bu partinin mutlaka dağılması kaçınılmazdır diyorum. Bu partinin hala gruba gelmeyen milletvekilleri var. Ben bir siyasal tespitte bulunuyorum. Bu kadar kargaşa olan, bu kadar sorunu olan bir partinin, uzun boylu olmayacağını düşünüyorum.

‘BUNU GÖRMEYEYİM Mİ?

Derdim, içişlerine karışmak değil. Ben bir grup başkanvekili olarak, bir partinin milletvekilinin kendi il başkanı hakkında ‘Terörle iltisakı var’ dediğini görmeyeyim mi? Bunu değerlendirmeyeyim mi? Diyorum ki, bu iddialar vahim iddialar. Şok edici iddialar. Benim şok olduğum gibi, İYİ Parti’nin içindeki milliyetçi-muhafazakar insanların da ‘Bir dakika, ne oluyor’ demesini beklemek en doğal hakkım.”

AKŞENER'İN SÖZLERİ

Bugünkü grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan İYİ Parti lideri Meral Akşener, konuya ilişkin, "Sayın Bülent Turan'ın yazdıklarına baktığımız zaman başka bir gözle inceleyeceğiz. Biz partimize bir saldırının olacağını bekliyorduk elbette. Çünkü araştırma şirketlerinde 13-15 sonuçlarını bulunca, kış kışlığını yapar ama şimdi bakacağız duruma" demişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum