Reklam
Akdağ koltuğunu minik Efe’ye bıraktı 

Akdağ koltuğunu minik Efe'ye bıraktı 

CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı dolayısıyla koltuğunu Mehmet Emin Yurdakul Ortaokulu 7-B sınıfı öğrencisi 13 yaşındaki Efe Tamaz’a emanet etti…

23 Nisan 2019 - 12:55 - Güncelleme: 23 Nisan 2019 - 13:07

GERÇEK HABERCİ- CHP Buca İlçe Örgütü,  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99. Yılını coşku ile kutladı. İlk olarak İlçe Örgütü, Çevik Bir Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk koydu. Çelenk törenin ardından CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, koltuğunu Mehmet Emin Yurdakul Ortaokulu 7-B sınıfı öğrencisi 13 yaşındaki Efe Tamaz’a bıraktı.  Heyecanlı olduğu gözlenen Efe Tamaz, “Bugün bildiğimiz üzere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bizlere bu günü armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını saygıyla anıyor ve özlüyorum” dedi. Yetkim olsaydı diyen Tamaz sözlerini şöyle sürdürdü; “ Eğer ülkemde bir şeyleri değiştirme gücüm yetkim olsaydı öncelikle çarpık kentleşmenin önüne geçmek isterdim. Taş yığınlarından oluşan binaların arasında çocuklar için yeterli bir oyun alanı yeşil alan yok. Şehirlerde yeşil alanlar ve parklar planlardım. Böylece tüm çocuklar özgürce koşup oynayabilirdi. Sokak arkadaşlığını da yaşayabilirdik.”


İŞSİZLİK KORKUTUCU
Türkiye’de en büyük sorunun işsizlik olduğuna dikkat çeken Efe Tamaz, “En büyük hayalim ülkemdeki işsizlik sorununa çözüm bulmaktır. Uzun yıllar derslerini çalışmış okumuş başarılı olmuş kişilerin elinden tutarak üretime yönlendirirdim. Üretim olmadan kalkınma olmaz.  Gençlerin önünün açarak sanayi, tarım, eğitim gibi birçok toplumsal alanda ülkemize taze kan can gelmesini sağlardım. Ülkemizin refah düzeyini yükseltmek anne babaların alım gücünü arttırmak isterdim” diye konuştu.  Çocuklara yönelik hayallerini anlatan Tamaz, son olarak boş zamanların değerlendirilmesine dikkat çekti; “Çocukların yetenek ve becerilerini dikkate alıp bu yönde kurslar ve sosyal aktivitelere yönlenmesi gerekiyor. Hem ders yılı hem de yaz tatillerinde boş zamanlar büyük önem taşıyor. Hobilerimiz bizi geliştiriyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti İzmir'de gözler Yürütme Kurulu'nda
Ak Parti İzmir'de gözler Yürütme Kurulu'nda
240 metrede emekleyerek yürüdü
240 metrede emekleyerek yürüdü