Reklam
Alper’den Dağ’a salvo: "Gençlerimize saldıran kendi...
Reklam

Alper'den Dağ'a salvo: "Gençlerimize saldıran kendi üyeleri için açıklama bekliyoruz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın geçtiğimiz günlerde CHP’nin Yamanlarda bulunan seçim bürosuna yapılan silahlı saldırı açıklamalarına CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper’den jet yanıt geldi. Alper, “Gençlik kollarımıza saldırı yapan kendi gençlik kolları ve meclis üyesi adayları hakkında bir açıklama yapmasını bekliyoruz” dedi.

14 Mart 2019 - 13:18 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 13:22

Aycan KARADAĞ/GERÇEK HAERCİ- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, bugün sabah saatlerinde basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Dağ, geçtiğimiz günlerde CHP’nin Bayraklı Seçim Bürosu’na yapılan silahlı saldırı ile ilgili açıklamalarda bulundu. 
Dağ, “Yamanlar’da yaşanan hadise münferit bir hadise. Bir adli olay. Siyasi olay değil. Alacak verecek meselesi. Ziyaret de ettim. 31 Mart tarihine kadar siyasi mücadelemizi yapacağız. Propaganda nasıl yapılacaksa o şekilde yapılacak. Burada İzmir’de hem bizim propaganda yapan, sahada çalışan arkadaşlarımıza hem rakip ittifakın üyelerine sesleniyoruz. Bu şekilde hareket ederek netice almak gerekiyor. Şahsi bir hususu siyasi bir noktaya getirmeye çalıştıklarını görünce, acaba bir kemikleşme yapabilir miyiz diyorlar. Rahatsız olan CHP’ye oy vermiş seçmen var, onları yeniden kemikleşmeye götürebilir miyiz derdi yaşanıyor herhalde” şeklinde açıklamalarda bulundu. 
“YAMANLARDA YAŞANAN OLAY MÜNFERİT DEĞİL”
Dağ’ın yaptığı açıklamalar sonrası Gerçek Haberci’ye değerlendirmelerde bulunan CHP Bayraklı İlçe Başkanı Cemalettin Alper, şunları dile getirdi:
“Yamanlarda yaşanan olay münferit değil. Emniyet gereken soruşturmayı yapıyor. Emniyet soruşturması bitmeden nasıl böyle bir yorum yapabiliyor? Önce bir emniyet soruşturmasını bitirsin. Biz de kamuoyuna gerekli açıklamayı yaparız. Sizin aracılığınız ile Hamza Dağ’a sesleniyorum; Öncelikle o gün yaşananlardan bir gün önce Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları’mıza saldırı yapan, kendi gençlik kolları ve meclis üyesi adayları hakkında bir açıklama yapmasını bekliyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bir banka daha faiz indirimine gitti
Bir banka daha faiz indirimine gitti
İyi Parti'den CHP'li belediye önünde siyah çelenkli eylem: İttifak protokolüne uyulmadı
İyi Parti'den CHP'li belediye önünde siyah çelenkli eylem:...