Reklam
Reklam
Babacan’ın parti tüzüğünde dikkat çeken ayrıntı
Reklam

Babacan'ın parti tüzüğünde dikkat çeken ayrıntı

Siyasi partilerde kuruluş çalışmaları ile ilgili her gün yeni bir iddia ortaya atılan ve yaklaşık 300 kişilik ekiple siyasi çalışmalarını sürdüren Ali Babacan'ın partisinin kuruluşu için son viraja girildi. Hazırlık çalışmalarında sona gelen parti tüzüğünde önemli bir ayrıntı dikkat çekiyor.

25 Ocak 2020 - 14:51

Begüm Burçak GÜNAY/GERÇEK HABERCİ-KULİS HABER- Yeni parti kurma çalışmalarına başlayan eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın hazırlıklarını tamamlama aşamasına getirdiği öğrenildi. Partinin ismi ve logosu merak edilirken özellikle parti programı ve tüzüğü ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya başladı. Yapılan hazırlıklar çerçevesinde parti programı çalışmaları bitti. Parti programında özellikle ekonomi, işsizlik ve dış ilişkiler ile ilgili ayrıntılar dikkat çekiyor. 
Bu arada parti tüzüğü çalışmalarında da sona gelindi. Parti tüzüğünde en dikkat çeken konu ise "Genel Başkan Yetkileri" konusunda oldu. Bu çerçevede özellikle siyasi kulislerde sıkça gündeme gelen parti tüzüğünde parti liderine geniş yetkiler veren ve "Genel Başkan Sultası" olarak değerlendirilen tüzüğün dışında bir çalışma yapıldığı öğrenildi. Kurulacak yeni parti için hazırlanan parti tüzüğünde genel başkanın bir çok yetkisinin budandığı bu yetkilerin merkezde oluşturulacak yönetim kurulu tarafından kullanılmasına yönelik çalışma yapıldığı öğrenildi.
ÖRGÜTLENME ŞUBAT AYI ORTASINDA BAŞLAYACAK
Bu arada genel merkezin tadilatı ve tüzük çalışmaları nedeniyle iki kez ertelenen kuruluş çalışmalarının da tamamlandığı iddia edilen yeni partide ocak ayının son günü yada en geç şubat ayının ilk günlerinde kuruluş dilekçesinin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na verilmesi bekleniyor. Partinin teşkilatlandırılmasına da şubat ayı ortası itibaren yapılacak il başkanlıklarının atanması ile hızlıca tamamlanacak. 
Ankara'daki siyaset kulislerinde Babacan'ın partisinin teşkilatlandırma konusunda her ilde komisyonların oluşturduğu ve teşkilat yapısının bir iki hafta içerisinde tamamlanacağı ileri sürülüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Orman şehitlerine hüzünlü veda
Orman şehitlerine hüzünlü veda
CHP'li Aksünger canlı yayını terk etti
CHP'li Aksünger canlı yayını terk etti