Reklam
Barbur ’Cennette’ Sahneye Çıkıyor

Barbur 'Cennette' Sahneye Çıkıyor

Açıldığı günden bu yana İzmir’in tatil anlayışını değiştiren, Urla’nın cennet köşelerinden birinde deniz ve doğa manzarası ile kısa sürede İzmirlilerin vazgeçilmezi haline gelen Beliz’i Hotel ve Köyce Restorant, ünlü şarkıcı ve söz yazarı Jehan Barbur’u İzmirliler ile buluşturuyor. Mükemmel yorumu ile 19 Temmuz’da kulakların pasını silecek olan Barbur, yeni albümünden en güzel parçaları seslendirecek.

18 Temmuz 2017 - 13:15

2017 yılı başında Yıldıztepe Şehitliği Mevkii’nde hizmete giren ve birbirinden lezzetli menüleriyle İzmirlinin uğrak mekanı haline gelen Köyce, Mayıs ayı sonunda açılan 10 odalı bir butik otel olan Beliz’i’nin hizmete girmesi ile İzmir’in uğrak mekanı oldu. Deniz ve orman manzarasını yanı sıra, dev bir havuz ile yemyeşil bir ormanın içinde tatilciye sıcak yaz günlerinde serinleme imkanı sunan Beliz’i Urla’ya yepyeni bir soluk kattı.

Jehan Barbur kimdir?

2009 yılında prodüktörlüğünü üstlendiği ilk albümü Uyan'ın ardından, 2010'da "Hayat", 2012'de "Sarı" albümlerini çıkaran Jehan Barbur'un dördüncü solo albümü "Sizler Hiç Yokken", 2014'ün Eylül ayında raflardaki yerini aldı. Sanatçının şarkıları ve sözleri bugüne kadar birçok dizi, sinema filmi ve tiyatro oyununda kullanıldı. 2011 tiyatro sezonunda seyirci ile buluşan Özen Yula'nın yazıp yönettiği; Yetkin Dikinciler, Sema Keçik, Sinan Tuzcu, Teoman Kumbaracıbaşı, Beste Bereket ve kendisinin de rol aldığı yarı müzikal bir oyun olan "Şems! Unutma!" oyununun müziklerini besteledi, düzenlemelerini de Cenk Erdoğan ile birlikte yaptı. Oyun, 11. Direklerarası Tiyatro Seyirci Ödülleri kapsamında "En İyi Özgün Müzik" dalında birincilik ödülüne layık görüldü. Aynı zamanda yine "Şems! Unutma!" adlı tiyatro oyunu ile Jehan Barbur, 2012 yılında Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde, "En İyi Tiyatro Sahne Müziği" dalında üç adaydan biri olarak gösterildi.

2011'de gösterime giren Ümit Ünal'ın yazıp yönettiği "Nar" adlı filmde Jehan Barbur, 2011 Yeşilçam Film Akademisi Ödülleri (YEFA) kapsamında bu filmde seslendirdiği; sözü Ümit Ünal'a müziği Selim Demirdelen'e ait olan "Nar Taneleri" adlı şarkı ile "En İyi Film Şarkısı" dalında Selim Demirdelen ile birlikte ödülü paylaştı. 

2012 yılının Mart ayında vizyona giren Ali Vatansever’in yönettiği "El Yazısı" adlı filmde, sözü-müziği Nadir Göktürk'e ait "Aşk Bitti" adlı parçayı seslendiren Barbur, Behzat Ç dizisinin 2012 sezon finalindeki "Seni Seviyorum" adlı parçasına, dizinin final sahnesinde yer verildi.Barbur, kendi albümleri dışında birçok toplama albümde, film ve dizi müzikleri albümlerinde ve farklı müzisyenlerin solo albümlerinde konuk sanatçı olarak da yer aldı. Son olarak 2014 yılının sonbaharında Ada Müzik’ten  yayınlanacak olan Fırat Tanış’ın "İblis" adlı albümünün prodüktörlüğünü üstlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Bankalar 6 milyar liralık pastayı kaybetmemek için yasayı hiçe sayıyor'
'Bankalar 6 milyar liralık pastayı kaybetmemek için yasayı hiçe...
Emlak sektörü için güç birliği
Emlak sektörü için güç birliği