Reklam
Başkan Arda’ya yönelik oy kulandırmama hamlesi
Reklam

Başkan Arda'ya yönelik oy kulandırmama hamlesi

Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, delege seçimlerinde örgütün kararına saygı duyarak seçime müdahil olmayacağını belirtmesine rağmen iki listeye de ismi yazıldı ancak Arda, oy kullanamadı

11 Kasım 2019 - 15:58 - Güncelleme: 11 Kasım 2019 - 16:11

GERÇEK HABERCİ- CHP’nin olağan kurultay sürecine giden yolu oluşturan mahalle delege seçimlerinde flaş bir gelişme yaşandı. Gaziemir’de ilçe örgütünün seçim gün ve saat kararı nedeniyle Belediye Başkanı Halil Arda, kendi mahallesi Yeşil'de oy kullanamadı. CHP Gaziemir İlçe Örgütü’nün delege seçimlerinde Başkan Halil Arda’yı yok sayan tavrı, ilçe örgütü ile belediye arasında ipleri kopma noktasına getirdiği öğrenildi. İlçe başkanlığının durumu düzeltmek için Başkan Arda'yı iki listeye birden delege yazması da durumu değiştirmedi.
Gaziemir Belediye Meclisi’nin 7 Ekim'de meclis toplantısında Başkan Halil Arda’nın, 10 Kasım Pazar günü kardeş şehir görüşmeleri için Almanya’ya gitmesi yönünde karar alınmıştı. Gidiş saati dahi bir ay önceden açıkça bilinen Arda’nın oy kullanmasının önüne geçmek amacıyla Beyaz listeyi destekleyen ilçe örgütünün, delege seçimlerini 10 Kasım saat 18.00 – 21.00 saatleri arasına alındığı belirtildi. Delege seçimlerinde her ortamda tarafsız kalacağını dile getiren Başkan Halil Arda, yapılan bu hareketin ardından kendi mahallesi olan Yeşil Mahallesi’nde oy kullanamadı.
Başkan Halil Arda’nın yakın çevresine, “Hiçbir şekilde seçimlere karışmayacağımı söylememe rağmen bu yapılanları kabul edemem” diyerek sitemini dile getirdiği öğrenilirken, Partililerin duruma, “Başkanımızın yurt dışına çıkacağı tarih neredeyse bir buçuk ay önceden belliydi. Başkanın uçak bileti saati bile belliyken ilçe yönetiminin, delege seçimlerini 10 Kasım akşam saatlerine koyması herkesin kafasında soru işareti bıraktı. Eğer ahlaki davransalardı Yeşil Mahallesi seçimini bir gün önceye alabilirlerdi” yorumları yapıldığı aktarıldı.
Öte yandan CHP Genel Merkezi’nin de konuyu yakından takip ettiği, gelişmelerden rahatsız olduğu öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ  ÖZGÜR HIZAL'DAN SOYER'E;
AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ ÖZGÜR HIZAL'DAN SOYER'E; "İŞ...
Davutoğlu'nun partisinin kurucuları belli oldu, işte dikkat çeken isimler ve tam liste
Davutoğlu'nun partisinin kurucuları belli oldu, işte dikkat çeken...