Reklam
Reklam
Bayır; "Seçilmiş il başkanına bir müdahaleye izin...

Bayır; "Seçilmiş il başkanına bir müdahaleye izin vermeyiz"

CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, "CHP'nin seçilmiş il başkanı Deniz Yücel'e yönelik bir hamleye izin vermeyiz" dedi. 

01 Ağustos 2020 - 15:43

Begüm Burçak GÜNAY/GERÇEK HABERCİ-25-26 Temmuz'da gerçekleştirilen CHP'nin 37. Olağan Kurutayı'nda PM'ye giremeyen İzmir Milletevkili Tacettin Bayır, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve son kurultayda PM'ye giren eski il başkanı Rıfat Nalbantoğlu'nun örgüt üzerinde bir tahakküm kurma çabası içinde olacağını ifade ederek, "Elbette bazı girişimlerde bulunacaklar; ama mevcut ve seçilmiş İl Başkanı Deniz Yücel'e yönelik bir hamle yapabileceklerini sanmıyorum. Bu mümkün ve doğru da değildir. Böyle bir şey olursa biz de buna izin vermeyiz" dedi. 

KONGREDE BİR HAMLE YAPABİLİRLER
Kurultayda ortaya çıkan tablonun olası İzmir etkilerini değerlendiren Bayır, "Soyer ve Nalbantoğlu il kongresi sürecinde Devrim Çelik'i aday gösterme gayreti içinde oldular. Ancak, daha ilçe kongreleri sürecinde bazı hesapları tutmadı. Kurultayda özellikle Nalbantoğlu'nun PM'ye girmesini başarı sayarak örgüt üzerinde etkin olmak isteyeceklerdir. Ancak, bu Sayın İl Başkanı Deniz Yücel'e yönelik bir hamle olmaz. İki yıl ya da bir buçuk yıl sonraki bir kongrede bir şeyler yapmak isteyebilirler" diye konuştu. 

EZDİK GEÇİRDİK ÜSLUBU YANLIŞ
Bayır, CHP'nin iktidara yürüdüğünün altını çizerek, "Bu tartışmalar en kısa zamanda geride bırakılmalı. Kaldı ki değerlendirme yaparken de 'ezdik geçtik, bitirdik' gibi bir üslup da doğru değil. Kimi bitiriyorsun? Kimsenin bittiği de yok. Beni bitirmen için önce benim kadar örgüte emek vermen gerek" sözlerine yer verdi. 
Yeni PM'nin CHP'yi Türkiye'nin bazı sorunları konusunda daha etkin bir hale getirebileceğinin de altını çizen Bayır, "Buna rağmen PM üyesinin üç katı kadar milletvekilinin de olduğunu unutmamak gerek. Milletvekilleri hala partinin sözünü topluma ulaştıran seçilmişlerdir. PM elbette ki en üst organdır. Ancak, bir bütün halinde hareket edilmesi gerektiğini de unutmamak lazım" açıklamasını yaptı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaçak elektrik kullanmaktan ceza yiyen baba ve oğlu dehşet saçtı
Kaçak elektrik kullanmaktan ceza yiyen baba ve oğlu dehşet saçtı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 üniversiteye rektör ataması yaptı
Cumhurbaşkanı Erdoğan 16 üniversiteye rektör ataması yaptı