Reklam
Borsa İstanbul’dan sahte mobil açıklaması

Borsa İstanbul'dan sahte mobil açıklaması

Borsa İstanbul, Android marketlerde kurumun mobil uygulamasına benzer bir uygulamanın tespit edildiğini ve uygulamanın kapatılmasına yönelik ilgili makamlarla irtibata geçildiğini duyurdu

10 Ağustos 2018 - 00:00

Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) hâlihazırda Android marketlerde kullanılan mobil uygulamasına benzer bir 'sahte' uygulamanın piyasaya sürüldüğü tespit edildiğini açıkladı. Mobil uygulamanın yükleme aşamasında Borsa İstanbul tarafından herhangi bir kişisel bilgi (ad, soyad, telefon numarası vb.) talep edilmemekle birlikte sahte uygulamada kişisel bilgilerin talep edildiği bilgisi tarafımıza ulaştığını belirtti. Kamuoyunun bu uygulamanın varlığı konusunda bilgi edinmesi, bu tür sahte uygulamaların kullanımının önüne geçilmesi bakımından oldukça önemli olduğu vurgulandı.

Borsa İstanbul A.Ş. olarak yatırımcı ve takipçilerin mağdur olmasını engellemek için söz konusu uygulamanın kapatılmasına yönelik ilgili makamlarla irtibata geçildiği belirlenen açıklamada; "Bu sahte uygulamalar hakkında tüm merciler nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuş ve yasal yollara başvurulmuş olup, takipçilerimizin/yatırımcıların/vatandaşların mağdur olmamaları için bu sahte uygulamalar konusunda dikkatli olmalarını önemle belirtiriz" denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ak Parti İzmir'de gözler Yürütme Kurulu'nda
Ak Parti İzmir'de gözler Yürütme Kurulu'nda
240 metrede emekleyerek yürüdü
240 metrede emekleyerek yürüdü