Reklam
Reklam
‘BÜYÜK’ MÜCADELE

‘BÜYÜK’ MÜCADELE

2 BİN 823 TAKSİ HER HAFTA DEZENFEKTE EDİLİYOR

06 Ağustos 2020 - 10:37

İzmir Şoförler ve otomobilciler Esnaf Odası’nın koronavirüs seferberliğine Büyükşehir Belediyesi de destek veriyor. Gezici ve sabit ekipler, günde ortalama 500 taksiyi ve durakları dezenfekte ediyor. Kent merkezindeki tüm taksiler haftada bir kez düzenli olarak ilaçlanıyor

İzmir’de taksileri koronavirüsten uzak tutmak için başlatılan seferberlik aralıksız sürüyor. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın çalışmalarına Büyükşehir Belediyesi destek veriyor. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Oda’nın Karabağlar’daki hizmet binası önünde mesai günlerinde taksileri ilaçlıyor. Ayrıca Oda’ya bağlı gezici ekipler de durak durak gezip dezenfeksiyon gerçekleştiriyor. Günde ortalama 500 olmak üzere İzmir merkezindeki 2 bin 823 taksi her hafta düzenli olarak dezenfekte ediliyor.
İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, vatandaşların taksileri gönül rahatlığıyla kullanabileceğini söylüyor. Anık, verdikleri destekten dolayı Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyor, “Başkanımız Tunç Soyer’e, Genel Sekreter Dr. Buğra Gökçe’ye, Genel Sekreter Yardımcısı Yıldız Devran’a ve Ulaşım Dairesi Başkanı Mert Yaygel’e şükranlarımızı sunuyoruz. Hem esnafımız hem de İzmirliler olarak minnettarız” diyor. 

Bitene kadar devam
Aynı zamanda Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Celil Anık, salgın riski sürdükçe mücadelenin de aralıksız devam edeceğini dile getiriyor, “7 gün 24 saat kesintisiz ulaşım hizmeti sunduğumuz taksiler düzenli olarak ilaçlanacak. Bu tedbirler sayesinde hastalığın kontrol altına alınmasını, kimsenin zarar görmemesini temenni ediyoruz” diye konuşuyor.

FOTO
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ve İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nın ekipleri taksileri uzun süre koruma sağlayan ilaçlarla dezenfekte ediyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gelecek Partisi'den HDP operasyonuna tepki
Gelecek Partisi'den HDP operasyonuna tepki
Bakanlık açıkladı: Savcılık “silahlandırıldığı” iddia edilen selefi dernekler için harekete geçti
Bakanlık açıkladı: Savcılık “silahlandırıldığı” iddia...