Reklam
Reklam
Büyükşehir bu kez de iş yerlerini satıyor!

Büyükşehir bu kez de iş yerlerini satıyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Konak ve Buca’da belediyeye ait 20 iş yerini ihaleyle satışa çıkardı.

22 Eylül 2020 - 12:31

Koronavirüs salgınında ülkede üretim ve hizmetlerin durmasıyla birlikte ekonomik olarak dar boğazın yaşandığı pandemi döneminde, en büyük sıkıntıyı çekenlerden biri de yerel yönetimler oldu. Salgınla mücadelede üstlendikleri rol ile belediyelerin giderleri çok yüksek oranda arttı. Pandemi sürecinde giderleri artan belediyeleirn gelirleri ise İller Bankası’ndan yapılan yüzde 50’lik kesinti ile azaldı. Kaynak bulmakta zorluk çeken belediyeler, uğranılan maddi zararı tölere edebilmek için belediye bünyesindeki taşınmazları elden çıkarmaya başladılar.

Ege Postası'ndan Tenzile Aşçı'nın haberine göre Göreve gelmesinin ardından belediye kasasını boşaltmakla ve belediye taşınmazlarını elden çıkartmakla eleştirilen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediyeye ait taşınmazları elden çıkarmaya devam ediyor.

Son olarak Karabağlar’da TOKİ’nin de ortak olduğu 57 taşınmazı satan İzmir Büyükşehir Belediyesi şimdi de Konak ve Buca’da toplamda 20 iş yerini ihale usulüyle satışa çıkardı. 1 Ekim 2020 tarihinde açık ihale usulüyle gerçekleştirilecek satışda taşınmazların fiyat 5 bin lira ile 120 bin lira arasında değişiyor.

AK PARTİ SEFERİHİSAR KONGRESİ’NDE “SATIŞ” ELEŞTİRİLERİ YÜKSELMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen AK Parti 7. Olağan Seferihisar Kongresi’nde konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, Tunç Soyer’in görevde bulunduğu 500 günde beediyenin maddi varlıklarını tüketip taşınmazları elden çıkarttığını söylemişti. Sürekli, “Belediyenin bütün malları satıldı, borçlandı ve iflas etti. Aziz Kocaoğlu döneminin satışlarına baktın. Tunç Soyer, 500 günde onun satışlarını aştı.Kasadaki para bitti, 600 milyar borçlandı” sözleriyle Soyer’i eleştirmişti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bayramın en anlamlı görüntüsü...
Bayramın en anlamlı görüntüsü...
Davutoğlu’ndan Erdoğan’a mektup
Davutoğlu’ndan Erdoğan’a mektup