Reklam
Reklam
ÇAL,ÇİVRİL, BAKLAN’DA SU SORUNU İÇİN YAPILACAK TOPLANTININ...

ÇAL,ÇİVRİL, BAKLAN’DA SU SORUNU İÇİN YAPILACAK TOPLANTININ YERİ DEĞİŞTİ; ÇİFTÇİYE HABER VERMEDİLER

CHP Parti Meclisi Üyesi Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Denizli’nin Çal, Çivril ve Baklan ilçelerindeki üreticilerin su sorunu ile ilgili yapılacak toplantının çiftçilerden habersiz olarak Denizli’ye alınmasına tepki gösterdi.

07 Ağustos 2020 - 15:02

Çal, Çivril ve Baklan’da Sulama Birliği’nin su parasını sezon başında peşin almasına rağmen sadece bir ya da iki kez sulama yapabildikleri için çiftçilerin ürünü kurudu. Verim almalarının imkansız hale geldiği çiftçilerimiz mağdur. Gülizar Biçer Karaca çiftçilerin 5 Ağustos Çarşamba günü Çal’da Devlet Su İşleri yetkilileri ile su sorununu görüşmeye gittiğini, görüşmede alınan karar gereği 6 Ağustos Perşembe günü Çivril Belediyesi’nde DSİ Bölge Müdürü, yetkililer, belediye başkanları ve milletvekilleriyle çiftçilerimizin su sorununu çözmek için bir toplantı planlandığını belirtti.

ÇİFTÇİ İSYANDA; ÇAL, BAKLAN OVASI YANIYOR

Toplantı günü ise önce toplantının iptal edildiği, ileri bir tarihe ertelendiği bilgisinin geldiğini daha sonra toplantının Denizli’ye alındığını söyledi.Toplantının çiftçilerimizden kaçırılmasına, Denizli’ye alınmasına tepki gösterdi. Zamanında haberdar olabildikleri için Denizli’deki toplantıyı da takip etme şansları olduğunun altını çizen Gülizar Biçer Karaca su sorununun çözümü için nöbetleşe ekime geçilmesi, susuz tarımın teşvik edilmesi gerektiğini söyledi. Su sorunundan yakınan çiftçiler kurumuş mısırları yanlarında getirdi. 35 gündür mısır için su alamadıklarını söyleyen çiftçiler ‘Çal, Baklan ovası yanıyor’ dedi. Toplantının yeri ve zamanı ile ilgili çiftçileri yanılttıklarını söyleyen üreticiler su paralarını peşin olarak ödemelerine rağmen su alamadıklarını ve büyük zarara uğradıklarını belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kamyon lastiği patlayınca tamirci havaya fırladı
Kamyon lastiği patlayınca tamirci havaya fırladı
İki kızı aynı hastalıktan ölen annenin feryadı:
İki kızı aynı hastalıktan ölen annenin feryadı: "Yıldız...