Reklam
CHP Buca Gençlik Kolları: “Ekrem İmamoğlu’nun bir an önce...

CHP Buca Gençlik Kolları: “Ekrem İmamoğlu'nun bir an önce mazbatasının verilmesini talep ediyoruz”

14 Nisan 2019 - 16:22

CHP Buca Gençlik Kolları, İstanbul Belediye Başkanlığını kazanan Ekrem İmamoğlu’nun mazbata sürecine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'nun bir an önce mazbatasının verilmesini talep ediyoruz. Demokratik bir seçimin gereği olarak yarışı önde bitiren tüm seçilmişlere mazbatalarını verin diyoruz” denildi.

KAZANAN BUCA OLMUŞTUR
 

Yapılan açıklama şu şekilde:
Buca Gençlik Kolları olarak örgütümüzle büyük bir özveri ve sorumlulukla yürüttüğümüz seçim çalışmalarımızın sonucunda üstün bir başarı ile Belediye Başkanlığı seçimlerini kazanmış bulunuyoruz.Biz Cumhuriyet Halk Partisinin değerlerini savunan Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda hiçbir çıkar gözetmeden, gönüllülük esasıyla ilerleyen Gençler olarak sokak sokak, kapı kapı gezerek, yılmadan yorulmadan, tek tek el sıkarak, insanların vicdanlarına seslenerek çalıştık. Bucamız bu bahara ve aydınlığa olan çağrımıza ses verdi ve başardık. Bu başarı bizlerin, hep birlikte verdiği, Cumhuriyet değerlerinin korunmasının ve aydınlık bir Türkiye mücadelesinin sonucudur. Bu başarı Başkanımız Erhan Kılıç’ın, Buca örgütümüzün, Gençlik Kollarımızın, Kadın Kollarımızın ve partimize gönül vermiş Bucalı yurttaşlarımızın başarısıdır. Birlikte bahara yürüyeceğiz dedik, birlikte başardık. Kazanan Buca olmuştur.
 

DEMOKRATİK BİR SEÇİMİN GEREĞİ OLARAK YARIŞI ÖNDE BİTİREN TÜM SEÇİLMİŞLERE MAZBATALARINI VERİN DİYORUZ

Bizler Buca'da  nasıl ki onurlu bir mücadele verdiysek, partimizin bütün kadroları, emekçileri ülkenin dört bir yanında bu mücadeleyi sürdürmüş ve başarıya kavuşturmuştur. Nasıl ki, Mersin'de, Adana'da ,Antalya'da Ankara'da, İzmir'de başkanlarımız mazbatalarını almış ve görevlerinin başındalarsa, Buca Gençlik Kolları olarak İstanbul'da da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu'nun bir an önce mazbatasının verilmesini talep ediyoruz. Demokratik bir seçimin gereği olarak yarışı önde bitiren tüm seçilmişlere mazbatalarını verin diyoruz. Nasıl ki hiç kimseyi öteki görmeden, farklılıklarımızı zenginliğimiz kabul ederek, herkese eşit yaklaşarak seçim çalışmalarımızı yürüttüysek, aynı şekilde belediye başkanlığına hak kazanmış herkesin aynı eşit hukuk çerçevesinde mazbatasını almasını ve görevine başlamasını istiyoruz.

GÜNEŞİ ZAPT EDECEĞİZ, GÜNEŞİN ZAPTI YAKIN

Buradan YSK’ya sesleniyoruz seçimlere şaibe düşürmeyin, sandığa yansımış olan halkın iradesinin gasp edilmesine izin vermeyin.
Başta İstanbul Büyükşehir belediyesi olmak üzere, partimizin kazandığı bütün belediyelerde, katılımcı yerel yönetim anlayışımız ve sosyal demokrasi değerlerimiz çerçevesinde; eşit ve adil hizmet etmeye devam edeceğiz.
Bizler Cumhuriyet Halk Partisi gençliği olarak, partimizin milli kuvayiye den bize miras bıraktığı mücadele ruhunu ve direniş azmini sürdüreceğimizi tekrar belirtmek istiyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün gençliğe hitabe de bize seslenişini tüm varlığımıza hissediyor, yaşıyoruz ve yaşatacağız. Vatan şairimiz Nazım Hikmetin dizelerinde dile getirdiği gibi, haykiriyoruz; akın var akın güneşe akın.
Güneşi zapt edeceğiz, güneşin zaptı yakın...

BU İŞİN SONU YOK

Son olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin Türkiye'de milyonları yakından ilgilendirdiğini söyleyen CHP Buca İlçe Başkanı Kasım Akdağ, "Başta Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu olmak üzere bu seçimde görev alan tüm CHP’lileri kutluyoruz. Sandıklara da partiye de ülkeye de İstanbul a da yürekten sahip çıktılar. Eğer yeniden bir seçim gündeme gelirse sadece Buca’dan binlerce insan gidip o seçimlerde gönüllü görev alır. CHP Buca Örgütü olarak gider çadır kurar seçimin güvenliğini sağlarız. Aradaki fark da katlanarak artar. Versinler artık İmamoğlu'nun mazbatasını görevine başlamasına engel olmasınlar. Bu işin sonu yok" diye konuştu.

Açıklamaların ardından Ekrem İmamoğlu adına hazırlanan sembolik, mazbatalar dağıtıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NATO Parlamenter Asamblesi için hazırlanan rapor: 'Türkiye'deki üs dahil dahil 6 yerde ABD'nin nükleer silahları var'
NATO Parlamenter Asamblesi için hazırlanan rapor: 'Türkiye'deki...
Davutoğlu bir hafta içinde her şeyi açıklayacak!
Davutoğlu bir hafta içinde her şeyi açıklayacak!