Reklam
Reklam
CHP’li gençlerin Özuslu isyanı

CHP’li gençlerin Özuslu isyanı

27 Ağustos 2020 - 21:48

Begüm Burçak GÜNAY \ GERÇEK HABERCİ - CHP İzmir İl Gençlik Kolları Başkan Adayı Mert Anıl Akgül, “Belediye bürokrasisi gençlik kolları delegelerini arayıp bir adayı işaret ediyor. Bu tutum seçimlere gölge düşürüyor” dedi. 


CHP İzmir İl Gençlik Kolları kongresi yarışı için sahaya dört aday çıktı. İzmir Büyükşehir Belediyesi  Başkanvekili Mustafa Özuslu’nun Burak Kotan’ı desteklediğini iddia eden diğer bir başkan Mert Anıl Akgül, gençlerin işten çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kaldığını savundu. 
29 Ağustos’ta (yarın) Aşık Veysel Rekreasyon Alanı’nda yapılması planlanan İzmir İl Gençlik Kolları seçimi öncesi sular durulmuyor. Mert Anıl Akgül, Cevat Eren Arslan, Uygar Yıldırım ve Burak Kotan’ın aday olduğu seçimle ilgili belirsizliklerin de olduğu iddia edildi. 
Adaylardan Akgül, delegelere . İzmir Büyükşehir Belediyesi  Başkanvekili Mustafa Özuslu’nun baskı yaptığını iddia ederek, “Genç arkadaşlarımıza desteklenen adayın fotoğrafı atılıyor. Paylaşmayan arkadaşlara linki atılıyor. Sadece gençler değil, belediye başkanları da aranıyor. Bazı genç arkadaşlarımız istifa etmeyi bile düşünüyor. İşiyle tehdit edilen arkadaşlarımız var. Tabii işe alınma vaadi verilen de var. Biz demokratik bir yarış olacağını umarken belediye bürokrasisinin müdahalesi seçime gölge düşürüyor” dedi. 
Akgül, gençlerin bu şekilde aranmasının en çok İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin imajını zedelediğini ifade ederek, “Aranan arkadaşları Mustafa Özuslu tanısa bile Tunç Soyer başkanın en yakınındaki biri tarafından aranınca mesele Soyer’e mal oluyor. Sayın Soyer’in bunlardan haberi olduğunu düşünmüyoruz; ama büyükşehir açısından kötü bir imaj yarattığını söylemem gerek” diye konuştu. 
Akgül, yarın yapılacak seçim öncesi hala belirsizliklerin olduğunu söyleyerek, “Hala bir hazirun yok. Genel merkezi arıyoruz, kimseye ulaşamıyoruz. Biz il örgütüne davet edip bir şey soran da yok. Bu belirsizliklerle nasıl seçime gidilecek? Eğer usulde hatalar yapılırsa bu peşinen seçime itiraz etme hakkını doğurur” ifadesine yer verdi. 
Seçime bir gün kala proje ve siyaset konuşmuyor olmalarının kendilerini üzdüğünü belirten Akgül, “Biz başkan olmamız durumunda neler yapmak istediğimizi konuşmak isterdik. Maalesef bu ortam bizim enerjimizi böyle harcıyor. Yaşadıklarımız Genel Başkanımızın Adalet Yürüyüşü’nde ortaya koyduğu anlayışı temsil etmiyor” sözlerine yer verdi.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Hak hukuk adalet diye bağıranlara
  1 ay önce
  CHP gençlik kollarının belediyelerde tam kadro yer aldığını tasdikler bir beyan tebrikler
 • Ali Çakır
  1 ay önce
  İzmir siyasetinin 2 Numarası ne konuştuğunu belli olmayan VİZYONSUZ atama birinden ne beklersiniz
 • Mustafa Bayraktar
  1 ay önce
  Merkezden dizayn edilen biatkar yönetimde hak hukuk adalet değil çıkar ilişkileri ağır basar. Özgürlük ve demokrasi hep ikinci planda, 6 okun dışlandığı gibi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2021 yılı bütçe görüşmeleri başladı
2021 yılı bütçe görüşmeleri başladı
İzmir'de facianın eşiğinden dönüldü: Otobüs iki eve çarptı, 6 kişi yaralandı
İzmir'de facianın eşiğinden dönüldü: Otobüs iki eve çarptı,...