Reklam
Reklam
CHP’li Kaboğlu: Evime gelip tehdit ettiler, görülmemiş...

CHP'li Kaboğlu: Evime gelip tehdit ettiler, görülmemiş eşkıyalıkla karşı karşıyayız

Yüksek ses nedeniyle şikayetçi olduğu bir kafenin sahibi tarafından aracına saldırıldığını açıklayan Kaboğlu, söz konusu kişiler tarafından tehdit edildiğini ifade etti

19 Eylül 2020 - 21:43

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi İbrahim Kaboğlu'nun aracına saldırı düzenlendi.

Alınan bilgiye göre, Kaboğlu, sürekli yüksek ses geldiği için bir kafeyi polise şikayet etti. 

Bunun üzerine kafe sahibi ve bir çalışanı, Kaboğlu'nun aracına saldırdı.

Saldırının polise haber verilmesiyle birlikte kafenin sahibi ile çalışan gözaltına alındı. 

Gözaltına alınan iki kişi, savcılık tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

"Evime gelip beni tehdit ettiler"

CHP 26. Dönem Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş'a konuşan Kaboğlu, söz konusu kişilerin evine gelip tehditte de bulunduklarını ifade etti.

Kaboğlu, "Tam bir şehir eşkıyalığı örneği ile karşı karşıyayız. Bu cafe, mahallede kural tanımıyor. Sürekli gürültü yapıyor. Uyarılarımız sonuç vermeyince, şikayet ettim. Evime gelip beni tehdit ettiler" dedi.

Yaşanan hadiseyi sosyal medya hesabından duyuran Yarkadaş şunları kaydetti:

Şehir magandalarının yeni hedefi CHP İstanbul Milletvekili İbrahim Kaboğlu oldu. Koşuyolu'nda sürekli gürültü yapan Sarışın Cafe'yi şikayet eden Kaboğlu'nun arabası cafenin sahibi ve müdürü tarafından parke taşıyla parçalandı. Arabanın camını kıran saldırganlar, taşı da arabaya bıraktı.

Kaboğlu, iki gün önce gerçekleşen bu saldırı sonrası, aynı gün polise haber verdi. Polis, kamera kayıtlarını inceledikten sonra, cafe sahibi ile çalışanını gözaltına aldı. Savcılık, iki kişiyi adli kontrol şartıyla bıraktı. Adli Kontrol Pazartesi günü başlıyor. 

Az önce CHP Milletvekili İbrahim Kaboğlu ile konuştum. Kaboğlu, "Barış Bey, tam bir şehir eşkiyalığı örneği ile karşı karşıyayız. Bu cafe, mahallede kural tanımıyor. Sürekli gürültü yapıyor. Uyarılarımız sonuç vermeyince, şikayet ettim. Evime gelip beni tehdit ettiler.

İki gece önce ise kapıdaki arabamı parke taşları ile parçalamışlar. Kullandıkları taşı da arabanın içine atmışlar. Polis saldırganları gözaltına aldı. Adli kontrol şartıyla bırakıldılar. Mahalle halkı bugün dayanışma gösterdi ve saldırıyı kınadı. Ben de süreci takip edeceğim.'

@ibrahimkaboglu'nun aracına saldıran kişiler, vekilimizin yalnız olmadığını bilmelidir. Bu gözü dönmüş saldırganlara, yargının gerekeni yapacağına inanıyor, büyük CHP ailesinin Kaboğlu'nun yanında olduğunu buradan bir kez daha ilan ediyorum. #İbrahimKaboğlıYalnızDeğildir

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Buse enkazdan çıkarıldı
Buse enkazdan çıkarıldı
Enkaz altından 9 buçuk saat sonra alkışlarla kurtarıldı
Enkaz altından 9 buçuk saat sonra alkışlarla kurtarıldı