Reklam
Reklam
Çiğli Belediyesi’nden miniklere hayvan dostu kitap

Çiğli Belediyesi’nden miniklere hayvan dostu kitap

05 Ağustos 2020 - 13:04

Çiğli Belediyesi tarafından çocuklarda hayvan sevgisinin pekiştirilmesi amacıyla konusu Çiğli’de geçen “Poli ve Ena - Yeni Arkadaşlar Ediniyor” adlı kitap bastırıldı.

Özellikle pandemi nedeniyle evlerinde daha uzun süre kalan çocukların hem keyifli vakit geçirmelerinin sağlanması, hem de çocuklara hayvan sevgisinin aşılanması amacıyla, Çiğli Belediyesi tarafından “Poli ve Ena - Yeni Arkadaşlar Ediniyor” adlı kitap bastırıldı. Veteriner Hekim olan Uğur Saatçi tarafından yazılan kitabın resimleri ise Onur Kayarlar’a ait.

Kitabın konusu Çiğli’de geçiyor

İki arkadaşın hayvanlarla iletişimini anlatan kitabın konusu Çiğli’de geçiyor. Kahramanların Çiğli’de bulunan Cumhuriyet ve Demorkasi Parkı ile İzmir Kuş Cenneti’ndeki hayvanlarla yaşadıkları maceraların anlatıldığı kitap aynı zamanda çevre kirliliğine de dikkat çekiyor. 3 bin adet basılan kitap Çiğli’de yaşayan çocuklara dağıtılmaya başlandı.

Başkan Gümrükçü: “Can dostlarımızın yaşam haklarına saygı duymalıyız”

Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, küçük yaşlarda edinilen kitap okumanın önemine değinerek, “Çocuklarda kitap okumayı özendirmek istiyoruz. Bu amaçla çocuklar için kitaplar bastırdık. Son kitabımız hayatı birlikte yaşadığımız can dostlarımızı anlatıyor ve aynı zamanda hayvanlarla ilgili farkındalık oluşturuyor. Onların yaşamı en az bizim yaşamımız kadar önemli. Yaşamı paylaştığımız her canlıya önem vermeliyiz. Hayvanları sevmeli ve yaşam haklarına saygı duymalıyız. Çocuklarımız okudukça, dünya tüm canlıların huzur ve mutlulukla yaşayacağı bir yer olacaktır” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kredi kartları yönetmeliğinde değişiklik
Kredi kartları yönetmeliğinde değişiklik
Yavaş: 869 bilgisayarı randevu usulü ile çocuklarımızın kullanımına açıyoruz
Yavaş: 869 bilgisayarı randevu usulü ile çocuklarımızın...