Reklam
Demirtaş: Yan yana gelmek, konuşmak kimseye zarar vermez

Demirtaş: Yan yana gelmek, konuşmak kimseye zarar vermez

Başak Demirtaş, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak Selahattin Demirtaş’ın mesajlarını aktardı

18 Ocak 2020 - 14:48

Eski HDP Eş Genel Başkanı ve üç yılı aşkın süredir tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, sosyal medya hesabından Selahattin Demirtaş'ın mesajlarını aktardı.

Dün (17 Ocak) kişisel Twitter hesabından bir paylaşım yapan Başak Demirtaş, görüş günü dolayısıyla Selahattin Demirtaş'ı ziyaret ettiğini belirterek, Selahattin Demirtaş'ın mesajlarını aktardı.

Başak Demirtaş şu paylaşımı yaptı, "Merhabalar. Bugün görüş günümüzdü, Selahattin’in çok selamı var. Bu vesileyle bir de mesaj iletmek istiyoruz sizlere."

Selahattin Demistaş'ın mesajları ise şu şekilde:

"Yan yana gelmek, konuşmak, birlikte olmak kimseye zarar vermez. Asıl tehlikeli olan kutuplaşmaktır, kin ve nefretle hareket etmektir.Yan yana durmak şiddeti büyütmez, aksine her sorunun demokrasi içinde, diyalogla çözümünü kolaylaştırır.

Burada asıl görev ve sorumluluk da siyasettedir. Bizim şiddetle aramızdaki mesafe ise bazılarının varsaydığının çok ötesindedir. Şiddete karşı olmak ahlaki ve ilkesel tutumumuzdur. Bununla birlikte, asıl önemli olan şiddeti, savaşı nihai olarak sonlandıracak çözümler üretmektir.

Bir yandan “Şiddetle aranıza mesafe koyun” demek ama bir yandan da şiddet politikaları yürütmek, ahlaki ve ilkeli değildir. Oysa her türlü sorunumuzu konuşarak çözmeyi yeniden yeniden denemek zorundayız. Savaştan, şiddetten yana olmayan, demokrasi ve barış isteyen herkesle bir araya gelmeye devam edeceğiz. Son günlerde üzücü haberler okuyoruz.

Türkiye’de ve Suriye’de devam eden şiddet ortamı sebebiyle ana-baba evlatları yaşamlarını yitiriyor. Kendilerine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Acılarını yürekten paylaşıyoruz. Analar ve acılar arasına ayırım koymadan, acıları yarıştırmadan; herkesi barış içinde, bir arada, özgürce, eşitçe yaşayabilmek için yan yana gelmeye davet ediyoruz."

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hastaneden izinsiz çıkmıştı, korona virüsten hayatını kaybetti
Hastaneden izinsiz çıkmıştı, korona virüsten hayatını...
CHP O HAKARETLERE SESSİZ KALMADI
CHP O HAKARETLERE SESSİZ KALMADI